Sinteza mefedronei (4-MMC); ușor de realizat - randament ridicat

cartelloszetas

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 23, 2023
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Se poate face mult mai repede și nu trebuie să folosiți echipamente de laborator. Văd u a făcut pentru distracție dacă u va avea nevoie a făcut în acest fel u trebuie să plătească o mulțime monay pentru echipamente.
De asemenea, folosiți prea multe substanțe chimice.
Când arunci acid, pulberea ta trebuie să fie albă, nu ca o cocaină. La scară mare folosiți prea multă acetonă și pierdeți mult timp să spălați pulberea.
Puteți obține 81% pulbere 75% cristal când folosiți dcm.
 
View previous replies…

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Scurtă actualizare: A doua recoltă a produs încă 24,81 g, astfel încât randamentul total este de 335,57 g sau 85,94 % pe o bază m/m. E rău? Sunt foarte mulțumit de rezultate.

@tucoXxX: Luând în considerare producția suplimentară, veți avea nevoie de 1000*500/335,57 egal cu 1490g din bromo cetonă.

@w2x3f5: Îți respect opinia, dar nu sunt de acord. Temperatura nu poate fi prea ridicată, deoarece alte rute cu solvenți diferiți utilizează temperaturi mai ridicate. RM nu a fiert, aș spune că a fost un reflux ușor.
De asemenea, mă îndoiesc că durata de 2,5 ore este prea lungă, deoarece în RM existau încă urme de bromocetonă nereacționată. Iar culoarea produsului brut pare mai închisă decât este în realitate.

Câteva cuvinte pentru vânătorii de 4-MMC ultrapuri. Paradoxul conform căruia substanțele ultra pure au efecte mai puțin dorite decât altele cu anumite impurități este bine cunoscut. Acest lucru este valabil mai ales în cazul 4-metil-metacatinonei, cunoscută și ca Mefedronă. Știu despre ce vorbesc, deoarece am sintetizat substanța pe calea pe care unitățile LE oficiale din întreaga lume o folosesc ca standard de testare (cel puțin așa au făcut acum câțiva ani). Ruta utilizează MeHCl și trietilamină, iar după reacție s-a efectuat o extracție a/b, apoi substanța a fost precipitată dintr-o soluție de butanol cu eter și recristalizată din THF. Rezultatul a fost un produs pur în proporție de peste 99 %, iar acum ghiciți cum a funcționat în ceea ce privește testele biologice? Bingo! Inferior și foarte slab.....
Fotografia atașată arată produsul spălat de două ori. Presupun că efectul pe care îl poate produce este deja mai scăzut decât cel de la primul produs.

Aveți grijă, oameni buni!
 

Attachments

  • GPudFSDcXg.jpg
    GPudFSDcXg.jpg
    2.2 MB · Views: 473

Richardrahl

Don't buy from me
New Member
Joined
May 18, 2023
Messages
37
Reaction score
12
Points
8
Câteva cuvinte pentru căutătorul de 4-MMC ultrapură. Paradoxul conform căruia substanțele ultra pure au efecte mai puțin dorite decât altele cu anumite impurități este bine cunoscut. Acest lucru este valabil mai ales în cazul 4-metilmetcatinonei, cunoscută și ca Mefedronă. Știu despre ce vorbesc, deoarece am sintetizat substanța pe calea pe care unitățile LE oficiale din întreaga lume o folosesc ca standard de testare (cel puțin așa au făcut acum câțiva ani). Ruta utilizează MeHCl și trietilamină, iar după reacție s-a efectuat o extracție a/b, apoi substanța a fost precipitată dintr-o soluție de butanol cu eter și recristalizată din THF. Rezultatul a fost un produs pur în proporție de peste 99%, iar acum ghiciți cum a funcționat în ceea ce privește testele biologice? Bingo! Inferior și foarte slab.....


Și eu am avut această problemă cu mdma... Mă întreb dacă este vorba de polimorfism sau de altceva
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Este foarte ciudat ce se întâmplă aici. Postați o metodă și, în loc de o discuție stimulativă, primul comentariu vine de la un tip aparent confuz care poate face totul mult mai bine și mai repede. Cum o face ?, nu ne spune retardatul ăsta.

Apoi apare următorul care vrea să vorbească de rău metoda prin contribuții pseudoștiințifice și analize la distanță și astfel să obțină clienți pentru afacerea lui de sinteză, dubios.

Și în cele din urmă, Prof. Smart-ass, postează câteva comentarii cinice și oferă exact 0 sugestii constructive.

Nu suntem în instanță aici, nu trebuie să dovedesc nimic. Puritatea eșantionului din versiunea academică a fost efectuată într-un laborator profesional cu spectre RMN, spectre infraroșii și UV, spectre de masă cu ionizare prin electrospray etc.

O să mă gândesc de două ori înainte să postez ceva, deci e inutil. În bunul și vechiul forum al stupului se cultiva un cu totul alt stil. Ce păcat.
 
View previous replies…

Richardrahl

Don't buy from me
New Member
Joined
May 18, 2023
Messages
37
Reaction score
12
Points
8
Cianura K
Nu suntem în instanță, nu trebuie să dovedesc nimic. Puritatea eșantionului din versiunea academică a fost realizată într-un laborator profesionist cu spectre RMN, spectre în infraroșu și UV, spectre de masă cu ionizare prin electrospray etc.

Știu că hărțile au avut mari probleme cu polimorfii ( folosesc acest termen în sens larg pentru a însemna hidrați, cocristale etc.) Mdma are cel puțin 3 forme. Și ei folosesc doar forma 1.

Boofing sau punerea celorlalte forme, cum ar fi apa, nu rezolvă problema.

Au fost făcute și radiografii?
 

Richardrahl

Don't buy from me
New Member
Joined
May 18, 2023
Messages
37
Reaction score
12
Points
8
. K-cianură

încercare
randament (%)
puritate (% zonă de vârf prin HPLC)
analiză (% w/w prin HPLC)
1
85.599.9599.64
2
85.999.9699.40
3
86.299.9999.77
4
86.199.9599.76


Se știa anterior că MDMA-HCl formează o formă cristalină majoră (Forma I) și cel puțin patru hidrați care încorporează 0,25-1 ape de hidratare. (16) Procesul nostru de screening polimorfic a identificat două noi forme cristaline anhidre (formele II și III) și a stabilit că forma I este cea mai stabilă dintre cele trei. Forma II poate fi produsă reproductibil dintr-o varietate de solvenți alcoolici, precum și în prezența acetatului de etil și a unui antisolvent eteric. Spre deosebire de forma III, care s-a transformat spontan în forma I după 2,5 săptămâni în condiții ambiante și nu a putut fi reprodusă, forma II este stabilă la depozitare, deși se va transforma în forma I în condiții competitive de echilibrare. Interesant, atât forma I, cât și forma II se transformă reversibil în monohidratul cunoscut; la deshidratare, monohidratul format din forma I revine la forma I, iar monohidratul format din forma II revine la forma II. În cazul cristalizării dintr-o soluție apoasă concentrată fără memorie de formă, monohidratul se va deshidrata termic exclusiv în forma I. Spectrele de difracție a pulberilor cu raze X pentru toate cele trei forme sunt prezentate în figura 2
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Felicitări, deci produsul dvs. arată astfel după încheierea timpului de reacție și înainte de orice spălare/curățare, corect? Dacă da, suntem cu toții curioși cu privire la metoda ta misterioasă de a obține un produs super curat dintr-o reacție care, în sine, nu este curată, cu câteva reacții secundare. ;)
 

cartelloszetas

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 23, 2023
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Nu spăl nimic, arunc acid și amestec de aceton și obțin toate astea. trebuie să știi ce faci freebase pe care l-am făcut în 30 de minute
 

Attachments

  • hfIBVetilv.jpeg
    hfIBVetilv.jpeg
    5.2 MB · Views: 652
View previous replies…

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Poate cineva să explice această etapă. Stratul organic este separat în etapa 8. Iar în pasul 9 se adaugă încă 500 ml în amestec?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
@Charlie3

Încerc să clarific această parte a procedurii

  • Faza organică este separată și transferată într-un alt pahar de laborator/flacon. Se adaugă 500 ml DCM proaspăt în cealaltă fază (apoasă) pentru a extrage baza liberă rămasă din faza apoasă. În mod evident, rezultă din nou 2 faze, din care faza organică se separă din nou și se adaugă la baza liberă din prima separare. Aceste faze organice combinate sunt apoi spălate cu apă, urmată de acidificare cu HCl diluat.
Sper că am clarificat întrebarea dvs.
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Foarte bine explicat! Mulțumesc! Voi încerca acest lucru și voi posta rezultatele mele!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Randamentul este de 66%, nu de 79,59%.

500/227.1=2.201moli de 2b4p
2,201×213,7=470,5g este randamentul teoretic de 4-MMC
310.57×100÷470.5=66%

Vă mulțumim pentru raportul dumneavoastră!
 
Last edited:

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
@G.Patton Îmi recunosc greșeala, am folosit masa molară a bazei libere în loc de cea a clorhidratului. îmi pare rău oameni buni, se mai întâmplă. :poop::D
 

MMCHAMSTER

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 16, 2023
Messages
8
Reaction score
13
Points
3
Nu-mi vine să cred ce văd aici, caut rahatul ăsta din 2011!!! Nu există o săptămână în care să nu mă fi gândit cât de tare trebuie să fie să mă droghez din nou cu 4-MMC, dar nimeni nu o are. Vânzătorii cu recenzie 5**** mi-au trimis ceva, dar nu am avut niciodată acest sentiment de MDMA xtc cu excitare din nou:)

Vă rog, dacă aveți ceva, vă rog, împărtășiți!
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Așadar, la ce etapă se elimină un exces de metilamină? Cum puteți fi siguri că metilamina hcl nu se află în produsul final? Doar curios
 

Goku

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 18, 2023
Messages
23
Reaction score
8
Points
8
u utilizați apă și sodă de coacere și solvat apoi u spălați toate metilamina forma freebase. acest tot
 

thevines2

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Ei bine, dacă îmi fac 4mmc-ul prea pur și nu stimulează, probabil că aș merge în stilul 2009-10 și aș amesteca metilona cu mefedrona, am obținut niște senzații uimitoare din această combinație de-a lungul anilor
 

Cruela83

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Vă amintiți câte miligrame de metilonă și câte de mefedronă a fost acel combo?
 
Top