Sinteza mefedronei (4-MMC); ușor de realizat - randament ridicat

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Felicitări, deci produsul dvs. arată astfel după încheierea timpului de reacție și înainte de orice spălare/curățare, corect? Dacă da, suntem cu toții curioși cu privire la metoda ta misterioasă de a obține un produs super curat dintr-o reacție care, în sine, nu este curată, cu câteva reacții secundare. ;)
 

cartelloszetas

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 23, 2023
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Nu spăl nimic, arunc acid și amestec de aceton și obțin toate astea. trebuie să știi ce faci freebase pe care l-am făcut în 30 de minute
 

Attachments

  • hfIBVetilv.jpeg
    hfIBVetilv.jpeg
    5.2 MB · Views: 652
View previous replies…

ice4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Serviți Wickr.me/singal/tegram Aveți nevoie de răspunsuri la întrebări, plătiți în mod fiabil sau stabiliți o colaborare :)
 

thevines2

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Ei bine, dacă îmi fac 4mmc-ul prea pur și nu stimulează, probabil că aș merge în stilul 2009-10 și aș amesteca metilona cu mefedrona, am obținut niște senzații uimitoare din această combinație de-a lungul anilor
 

Cruela83

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Vă amintiți câte miligrame de metilonă și câte de mefedronă a fost acel combo?
 

WildDoc

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 5, 2023
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Este rotovap must have în această reacție?
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
@thevines2: Așa simt și eu. Nu-mi pasă cât de mult mai bune sunt medicamentele murdare, este mai bine să compensezi cu o a doua substanță pură. Drogurile murdare sunt doar mai multe substanțe necunoscute oricum.

@K-Cyanide: De unde știu că nu ai precursor nereacționat, produse secundare și HCl în produsul tău? Oh, da, ai, de aceea e mult mai bun. Poți să inhalezi și detergent de canalizare și te vei simți bine, dar ar trebui?

Faceți un produs pur. Nimănui nu-i place? Boohoo fă altceva ce le place și fă-o cum trebuie. Poți face metamfetamină într-un stingător de incendiu cu baterii vechi, dar ar trebui?

Ești atât de bun, de ce nu izolezi izomerii și produsele secundare, să le testezi biologic și apoi să le trimiți la spectrometria de masă? Acest lucru vă permite să aprofundați studiul și să știți dacă le oferiți clienților un produs prost. Îți pasă de asta sau sunt bani pentru tine?Retorică.

Metoda dvs. este proastă. Toată lumea știe asta. La fel și tu. Ai o atitudine de "destul de bună pentru stradă" și mi se pare ofensatoare. Probabil că ai tăiat-o și cu cofeină și lapte praf, nu? 4mmc-ul tău nu este stimulant? Ai uitat izomerul R sau ceva de genul ăsta? Am văzut cristale frumoase de 4mmc, dar tu ai pudră bronzată pe care o numești 99% și care nu este stimulantă? Ești un mincinos și un vânzător ambulant. Fiecare pas al metodei tale este un gunoi, de aceea văd acest fir apărând în fiecare zi, care îți scoate în evidență greșelile și modul tău otrăvitor de viață. Un nume de utilizator foarte potrivit, frate. Știai ce faci lol

Deci, mă întreb, ce e mai bun, țigaretele sau nicotina?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Dacă ar exista foarte mult precursor nereacționat, acesta ți-ar smulge carnea de pe față. Doar mirosindu-l ușor este foarte dureros, probabil că este vorba despre 1 mg sau mai puțin
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
De asemenea, ce detergent pentru canalizare se simte bine? Am HCL+H²O, H²SO⁴ și NaOH. Îl voi lua dacă este altceva, dar m-ați lăsat intrigat. Mulțumesc pentru contribuția ta valoroasă!
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Nu cred că acest lucru este evanghelic. Personal, pot spune că în cazul dextro-metamfetaminei.HCl și al sărurilor de amfetamină există multe de câștigat din eliminarea chiar și a celor mai mici impurități. Câștigurile constau în "limpezimea minții" și într-o revenire foarte ușoară. Desigur, cineva ar putea avea o altă definiție a "efectelor dorite", care au fost definite prin utilizarea rahatului obișnuit din comerț, care a transformat amfetamina într-un delirant, dar, sincer, aceasta nu este problema mea.

În ceea ce privește 4-MMC, am impresia că ar putea exista o reacție secundară care implică fracțiunea carbonil, în special atunci când se utilizează un exces de metilamină. De asemenea, sunt puțin surprins că nimeni nu se preocupă de eliminarea bromului atunci când culoarea arată în mod clar că sunt încă prezente cantități mari (roșu/roz), fără bisulfit, tiosulfit sau cărbune, de ce nu?

@DavidNichols Nu există nicio aminare reductivă. Este o substituție.

Toată lumea este amabilă să înceapă să îi lase pe ceilalți mai ușor și, de asemenea, toată lumea să nu mai posteze "ex cathedra" "vorbind în numele lui Dumnezeu". În cele din urmă, cu toții gătim doar cu apă și nu este vorba despre "câștig", bine?

thx
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
un exces de nucleofil (metilamină) reduce probabilitatea unei reacții a aminei secundare cu bromocetona, deoarece amina secundară este mai reactivă.
în condițiile în care a luat bromocetonă uscată, cel mai probabil nu a existat brom liber, dar culoarea soluției indică în mod clar o cantitate mare de impurități în bromocetona inițială.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Bineînțeles că există și brom acolo, îl vedeți!
Simplu ca bună ziua: Adăugați niște tiosulfat în apă la soluția roșiatică până când aceasta devine incoloră. Bromul a fost transformat în bromură.

Veți constata că toate reacțiile care implică bromul au o astfel de etapă, iar cele care nu au, folosesc purificarea prin coloană cromatografică ca etapă ulterioară.

De asemenea, aș paria că metilamina ca amină primară este mai reactivă, mult mai reactivă decât methatona ca amină secundară, ca să nu mai vorbim de obstacolele sterice foarte probabile.
Am totuși probleme în a înțelege de ce metilamina nu ar trebui să reacționeze cu grupul ceto, ceea ce nu ar fi o problemă atât timp cât bromocetona este deja transformată într-o amină secundară, deoarece atunci se formează doar imina, care va reveni la contactul cu puțină apă, dar dacă acest lucru se întâmplă cu bromocetona, amina se va forma, iar bromo va fi înlocuit de un OH-, hidroxil....
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Astfel de culori se pot datora, de asemenea, reacțiilor adverse, dar merită fără îndoială să spălați bromocetona cu tlosulfat de sodiu sau să testați pentru brom liber. Cred că cel mai probabil este vorba fie de dibromocetonă și/sau de o bromurare parțială în inel.
Aminele secundare sunt mai reactive, iar methcatinona are obstacole sterice. Pentru a înțelege mai bine această reacție, vă recomand să studiați analiza impurităților din mefedronă; există un număr mare de lucrări științifice cu analiza impurităților. Pe scurt, ele detectează impurități de autocondensare a catinonei (produsul final este imidazolul), condensarea catinonei cu bromocetona, nu am văzut formarea iminei prin reacția de condensare a catinonei cu metilamina.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Am făcut-o o singură dată, la o scară foarte mică, și nu a existat nicio urmă de portocaliu în niciun strat. De fapt, la început am crezut că am dat-o în bară pentru că văd multe fotografii cu portocaliu pe aici.
 

HOLLANDSFINEST

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 4, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
subiect foarte clar, mulțumesc pentru împărtășirea acestor cunoștințe 🙏
 

Mehdi

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2023
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Poate cineva să-mi trimită metoda?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
frate de ce nu freebase 4-mmc și destill incase of rotovap?

Care este punctul de fierbere sub freebase și vid, știți
 
  • Like
Reactions: $!$

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
aveți nevoie de un vid foarte puternic de ordinul a 10 microni, baza liberă de mefedronă se autocondensează foarte ușor, în consecință, punctul de fierbere este necesar cel puțin mai mic de 100 de grade și chiar mai bine chiar mai mic.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
@K-Cyanide
Mulțumesc pentru această procedură detaliată. IMHO este de fapt una dintre cele mai bune de aici.
 
  • Haha
Reactions: $!$

Woody

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 16, 2024
Messages
2
Reaction score
4
Points
3
Bună ziua, băieți. Am primit chimicale noi și cu acestea ultima mea sinteză cunoscută cu brom toluen și metil nu funcționează. 4-clorofenil-1-bromoetil-cetonă, pentru solvent dcm. După reacție am încercat să acidific, dar nu am găsit picături de făină... Am oprit amestecarea, și au rămas 2 straturi le-am luat în recipiente separate, și unul din recipiente a început cristalizarea.. Am obținut nu mult de 10% cristale, și mult mai gras stiky pastă gălbuie... Mă poate duce cineva pe drum?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Încărcați unele imagini mite nu off reacționat suficient de mult timp
 
Top