Izoméry a kyselina vínna

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Myslím, že niečo nie je v poriadku s grafom.
Ak použijete kyselinu L+ vínnu (lacnejšiu a ľahšie dostupnú), enantiomér D (amph,Meth) bude v roztoku, nie v pevnej látke, ako sa tam zdá.
Ak použijete kyselinu D-vínnu (drahšiu a ťažšie dostupnú), enantiomér D (amph, Meth) bude v tuhom skupenstve.
Vďaka.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Jeho schéma je správna. Soľ sa vyzráža do pevného stavu. Nie je rozdiel, d-amfetamínová l-vápenatá soľ alebo l-amfetamínová d-vápenatá soľ. Kyselinu môžete zmeniť a získať rozdielny izomér v tuhom stave pomocou nasledujúcich postupov.

P.S. to isté platí pre metamfetamín.
 
View previous replies…

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Čo máte na mysli pod obrázkom 18.
"Zrážame d-amfetamín s dodatočným množstvom kyseliny d-vínnej". Myslel som si, že kyselina d-vínna, ktorú ste použili, vyrazila d-vínnu soľ l-amfetamínu. Ako sa má vyzrážať d amfetamín, ktorý zostal v roztoku?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
D-viničný zanecháva požadovaný enantiomér v roztoku, vaša pevná látka je teraz vaším odpadom v tomto prípade, naopak pre L-viničný (ten bežný), potom zrážate požadovanou kyselinou. Počas oboch týchto procesov prídete k síranu alebo fosforečnanu, keďže vínany sa nedajú skladovať
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Rozumiem tomu. Ale ak ste si prečítali postup, ktorý je zverejnený , tu je.
"Extrahujte 5 ml petroléteru a roztok zahrejte, do zmesi pridajte 2,45 g kyseliny d-vínnej v alkoholovom roztoku. Potom pridajte alkohol až do úplného rozpustenia a za stáleho miešania ochlaďte. Zráža sa d-vínna soľ l-amfetamínu. D-amfetamín zostáva v roztoku. Postup čistenia zrazeniny l-amfetamín d-vínnej soli metanolom môžete zopakovať, aby ste zvýšili výťažok."
O tejto ďalšej časti hovorím .
"Zrážame d-amfetamín dodatočným množstvom kyseliny d-vínnej. Zrazeninu prefiltrujeme, získame bázu d-amfetamínu, pridáme zásadu na pH = 11"
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Mám na mysli, že prebytok kyseliny d-vínnej vyzráža aj d-amfetamín. Je to druh extrakcie a/b. Myslím, že tento krok môžete preskočiť a okysliť éterový roztok po prvom pridaní kyseliny d-vínovej.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Ok. Ale ako môžete zrážať d amfetamín s d kyselinou vínnou, Keď ste seperovali
l amfetamín d tartrát s tou istou kyselinou vínnou v kroku pred
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Okolo tejto témy je veľa nejasností. Dúfajme, že vaše video na ňu vrhne trochu svetla.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Urobil som to v ekvimolárnom pomere. Pre d-amf sa používa prebytok d-tartránu.
 

smallworker

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Takto to znie dobre

Ja mám iný spôsob. Použil som L++ vínny kameň. Základný olej a l++ vínny kameň vyrábam spoločne.
Urobím 1,4 l h2o a dám doň 700 g vínnej vaty spolu. Túto zmes som dal na 1 l voľného základného oleja.

Po niekoľkých minútach stuhol. Nechám hmotu vychladnúť a po niekoľkých hodinách ju oddelím odstredivkou
Olej, ktorý vyjde, som pripravil na ph11/12, aby som dostal základný olej.
A prášok, ktorý zostane v odstredivke, som urobil s horúcou vodou a tiež som ho priviedol s naoh na ph 11/12, aby som získal základný olej.

D a L oddelené..


Nejaký návrh, aby to bolo lepšie?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Odsávate vodnú vrstvu od vrstvy rozpúšťadla pred odstreďovaním? Zdá sa mi, že ak áno, tak plytváte produktom vo vodnej vrstve, ale možno tomu nerozumiem.
 
View previous replies…

smallworker

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Áno, odoberiem z pevnej časti všetku vodu do filtračného papiera a potom dám dohromady vodu a vodu z odstredenej pevnej hmoty.

Toto spolu urobím s Noahom ph 12
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
áno, pravdepodobne opisuje cestu L-tartrátu. odstredí, aby odstránil čo najviac rozpúšťadla a l-amf, potom bazifikuje svoj pevný produkt( d-amf l-tartrát) a reprecipituje, pokiaľ tomu dobre rozumiem
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dobrý deň. Vaša L-vinná soľ d-amfetamínu sa vo vode nezráža, pretože je vo vode rozpustná. Ako som napísal v príručke, na kyselinu vínnu musíte použiť alkohol.
 
Top