Izoméry a kyselina vínna

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
tu som to pred časom urobil, v prvom riadku je opísaný "môj" postup, nezachádzal som do podrobností pri ceste s kyselinou D-vínnou, pretože nemám skúsenosti z prvej ruky, ale pri použití L-tartricu v nadbytku podľa opisu vzniká, aspoň si to myslím, dosť opticky čistý produkt, zatiaľ to nemám ako dokázať, ale teória sedí, rovnako ako farmakológia, ktorá je výrazne lepšia, nižšia srdcová frekvencia, žiadne kŕče, zníženie bruxizmu.Tiež skutočnosť, že kyselina L-tartarínová(robia rozdiel) sa pravidelne oblieva, ak budete sledovať literatúru. je to prípad "ver mi, brat", ale ako som povedal, teória je pevná.

V najbližších dňoch si dám trochu práce, budem pracovať "na záznamoch" s mojimi výsledkami a pomermi a možno otvorím vlákno, aby som ukázal svoje zistenia, alebo napíšem sem idk

ospravedlňte aj kresbu, nie som najlepší grafik


Ij0D3XaBvK
 
View previous replies…

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 3, 2024
Messages
7
Reaction score
6
Points
3
Mohol by sa na filltráciu použiť bežný papierový filter, alebo by sa namiesto neho musel použiť filter z borosilikátového skla? Keďže amfetamín je slabá zásada s pH približne 11.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Viem, že vy nevyhadzujete L- metamfetamín, keď môžete urobiť inverziu a urobiť z neho D- metamfetamín. Videl som to urobiť niekoľkými spôsobmi.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, áno, dá sa to urobiť prostredníctvom tiolov. Tieto zlúčeniny extrémne zle zapáchajú.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Nie, čítal som o tomto spôsobe.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ok, mám výsledky mojich pokusov, ktoré sa snažia postupovať podľa metódy na videu, ale podobné činidlá, ktoré mám po ruke a ktoré zvyčajne používam.
Rozdelil som 70 g racemickej voľnej bázy (nie destilovanej parou a bez vykonaného acidobázického premývania len extrahovanej a vysušenej z redukcie NaBH4 P2P) na 2 rovnaké časti po 35 g. S prvými 35 gr som urobil video postup, ale s niektorými inými činidlami a s druhými 35 gr som urobil metódu, ktorú používam na výrobu, ktorá je podobná video postupu:

- Metóda 1 (video metóda)


- 35 gr čistej voľnej bázy
- 42gr L-tartarínu
- 205 ml metanolu
Množstvá sú ako pomer vo videu, ale metanolu som sa rozhodol použiť o 12 % menej, pretože etanol vo videu je 88 % roztok.
Do banky som pridal kyselinu, neskôr metanol a nakoniec frebas.
Akonáhle som začal miešať, okamžite sa stalo to, čo sa mi zvyčajne stalo pri ostatných procesoch, ktoré som skúšal na tento účel, pevné soli sa rýchlo vyzrážali a vytvorili hmotu.
Refluxoval som ju počas jednej hodiny, pri zahrievaní sa hmota zmenila na hustú kvapalinu.
Po hodine refluxu som ju udržiaval pri RT približne 4 - 5 hodín, kým sa v zmesi nevytvorili nové pevné látky.
Filtrujem ju a pevnú a kvapalnú časť uchovávam v rôznych nádobách.
-Tekutá časť
Kvapalnú časť schladím v mrazničke roztokom NaOH, aby som sa vyhol nadmernému teplu v kroku alkalizácie.
Pomaly som pridával roztok NaOH do zmesi až na ph13 a v priebehu 30 minút som ho pridal do separačného lievika.
Odoberiem spodnú vodnú vrstvu a ponechám si ju, tenká vrchná vrstva oleja sa uchováva v nádobe.
Vodnú vrstvu extrahujem DCM a tieto extrakcie DCM pridám do olejovej vrstvy.
Vysušila som ju bezvodým síranom sodným a prefiltrovala.
Odparil som DCM a získal som 10 g D-meth freebase (nevyzerá tak čisto, ako by mal)
- pevná časť

Pridal som viac-menej toľko ml teplej vody, koľko je hmotnosť pevnej látky, za stáleho miešania som ju rozpustil a nechal vychladnúť.
Pomaly som pridávala studený roztok NaOH až do ph13 a pridala som ho do oddeľovacieho lievika počas 30 minút.
Ďalšie kroky sú presne také isté ako pri postupe s kvapalnou časťou.
Po odparení DCM som získal 15gr L-meth freebase tiež dosť "špinavý"

- Metóda 2(tá, ktorú zvyčajne robím a je podobná metóde na videu)



- 35gr čistej freebázy
- 41,2gr L-tartarínu
- 412ml metanolu
Metanol a vínny kameň sa zmiešajú do úplného rozpustenia, za stáleho miešania sa pridá freebase a pokračuje sa v intenzívnom miešaní 2-3min.
Nechajte pri RT počas 24 hodín, kým sa nevytvorí úplná tuhá hmota (ak sa za niekoľko hodín nevytvorí žiadna tuhá hmota, mali by ste to znova premiešať).
Filtruje sa a teraz sa vykonávajú presne tie isté kroky ako pri inej metóde.

- V kvapalnej časti, keď som už mal všetky extrakcie DCM, som sa rozhodol urobiť acidobázické premývanie, dokonca farba DCM vyzerá čistejšie ako pri druhej metóde, aby som sa vyhol "špine" ako pri prvej metóde, a získal som 10 g D-methu absolútne čistého a rýdzeho (odkaz na obrázok dole)
- V pevnej časti som získal 13 g dostatočne čistého L-methu bez acidobázického premývania.
- Problém s čistením by sa dal vyriešiť aj počas fázy kryštalizácie je veľa spôsobov.

Samozrejme je veľmi ťažké skontrolovať koľko D alebo L je v skutočnosti vo veci len s chirálnou analýzou nie je ľahko dostupné.
Tiež viem, že nie je najkorektnejšie porovnávať dve metódy, ktoré používajú nejaké rôzne činidlá, ale v skutočnosti plnia prakticky rovnakú funkciu v procese.

Skrátka podobné metódy a výťažky hlavné rozdiely sú v tom, že pri tej druhej sa dá vyhnúť refluxu(takže by to mohlo byť jednoduchšie) a finálne freebázy vyzerajú čistejšie ako pri tej druhej metóde.

Keď budem mať opäť voľný čas ako tento víkend(bohužiaľ nie bežne :-( len zostane otestovať v malom meradle "mexická" metóda na separáciu izomérov metánu je úplne iná a robil som ju len vo veľkom meradle aj keď som sa nakoniec rozhodol použiť vysvetlenú metódu aj pre veľké meradlo.
Toto by boli 3 metódy, ktoré som robil a môžem o nich hovoriť so skúsenosťami.

O tom, kedy a ako urobiť acidobázické pranie namiesto destilácie parou... atď. atď. potrebuje kompletný a dlhý príspevok to isté pre kryštalizáciu.

Uvažujem, že by som zverejnil všetky možné a výhodnejšie možnosti počas cesty od BMK(5449) k D-Meth HCL, ale to by bola dlhá práca a neviem, kedy budem mať opäť dosť času hahah aspoň je v pláne.

Vďaka.
 
View previous replies…

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Čo je to 3. metóda? Predpokladám, že je oveľa vhodnejšia pre veľkovýrobu?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Rozpustite 1 mol vínnej soli v 200 ml H2O a pridajte 1 mol voľnej bázy za stáleho miešania.
Nechajte pôsobiť 24 h RT.
Filter....
 

xxxx-8888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 6, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Postupoval som podľa metódy 2, prečo sa neobjaví tuhá látka?
 

Attachments

  • WQx6YGqaoz.jpeg
    WQx6YGqaoz.jpeg
    5.7 MB · Views: 345

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Nastavil som zmes metanolu a freebase na ph 13 a pokúsil som sa ju extrahovať toluénom, ale všetko sa premiešalo. Z tohto dôvodu som to nemohol oddeliť. Ako sa to robí, alebo kde je moja chyba? Pravidelne som to robil s h2o, dosť podobne ako touto metódou. Jediná nepríjemná vec je, že musím 2x odpojiť, aby som získal vysoký d-izomér, a tým pádom mám vysoké straty.
 
View previous replies…

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Bratia, používajte hexán.

Hexán sa vrství s metanolom a vodou.
Toluén sa vrství s vodou, ale NIE s metanolom

https://www.sigmaaldrich.com/MK/en/technical-documents/technical-article/analytical-chemistry/purification/solvent-miscibility-table
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Mohol by niekto opísať základné princípy kyseliny vínnej pre nováčikov, prosím? Alebo, možno, existuje o tom nejaký populárny článok?

Prečítal som si nejaký "leták" o kyseline vínnej a nadobudol som dojem, že reaguje samostatne len s jedným izomérom (LorD), pričom druhý zostáva nedotknutý. Je to nesprávne?

Samozrejme, môžem opakovať kroky, ako sú opísané v "príručke", bez toho, aby som tomu rozumel, ale môj stav mysle si vždy vyžaduje úplné pochopenie témy.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Veľmi jednoduché.

Do roztoku obsahujúceho vami zvolenú racemickú zmes sa pridáva kyselina L-vinná, kým sa nevytvorí ďalšia zrazenina. Zrazenina je levoizomér.

Ak je to to, čo ste chceli, prefiltrujete to, filtračný koláč je váš produkt (vínna soľ).

Ak chcete dextroizomér, zostane rozpustený vo filtráte namiesto filtračného koláča. Potom ho prevediete na požadovanú soľ, ako je napríklad hydrochlorid, prečerpaním plynu HCl cez roztok. Zvyčajne existujú stabilné soli, ktoré môžete z filtrátu následne vyzrážať. Záleží na tom, ktorú chcete.

Treba však poznamenať, že môžete kúpiť aj kyselinu D-vínnu, ale je drahšia a vo všeobecnosti sa neoplatí.

Všeobecná myšlienka je, že keďže kyselina je buď (L-) alebo (D-), bude vždy reagovať len s konkrétnym izomérom z dvoch enantiomérov.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nevidím dôvod, prečo by to malo byť inak, ale dobre, bolo by zaujímavé zistiť to empiricky pomocou testu ES.
Vôbec nie je exotermický, najmä v prostredí petroléteru. nie je veľmi rozpustný v petroléteri, najlepšie rozpustný okrem vody alebo niečoho nepraktického sú alkoholy.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nie, ešte raz nie, prosím! hahahahahah "SILNÝ" IZOMER(R-D) V METÓDE S L-TARTÁROVÝM ROZTOKOM JE V KVAPALNEJ ČASTI, NIE V PEVNEJ! A PRE MDMA CHCETE PEVNÚ ČASŤ NAMIESTO TEKUTEJ (S-L).
;-)
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
V takom prípade by ste ju mohli extrahovať hexánom alebo toluénom. Ale nemôžete
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Skúsili ste to vôbec sami vykonať? Viete, že nie je možné, aby sa D-metamfetamín tartrát vyzrážal, keď pridáte kyselinu L-vínnu, však? Kyselina, ktorá je L-izomérom, reaguje len s rovnakým izomérom opačnej zásady. To znamená, že je to presne tak, ako som povedal. Váš požadovaný D-metamfetamín (lepší izomér z dvoch, ktoré by ste si chceli ponechať) zostane rozpustený vo voľnej báze, čo je kvapalný filtrát, ktorý potom môžete priamo prečerpať suchým plynom HCl, aby ste získali sladkú soľ D-metamfetamín hydrochloridu. Verte mi, človeče. Takto to ide... Poďakujte mi neskôr, keď vyskúšate výsledok.

Zdá sa, že to naozaj ľudí poriadne zmätie.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ďakujeme za opravu. R-S si nemýlim, ale stále si mýlim pevné a kvapalné skupenstvo: takže veľa debát o tom)) haha
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Prvé rozdelenie izomérov MDMA. Úplná správa.

Krok 1.
Získaných 40 gr FB sa premyje p.éterom.
Farba mierne žltkastá, ale dobrá.
RzVPSsLY26

Krok 2.
20,65 g L-tartarínu CAS 87-69-4 sa pripraví v 40 ml vody. Molárny pomer FB:vínny kameň 1:08.
FB a vínny kameň sa uložia do mrazničky do 0C.

Krok 3.
Vínna soľ sa pridala do PH=2 za 10 minút pri miernom miešaní (100 ot./min.) a nechala sa pôsobiť cez noc.
Dôležité! Reakcia je dosť exotermická!!!
Farba dostala zakalenú hnedú farbu.
Použitá hmotnosť vínneho kameňa = 22 gr, čo umožňuje vypočítať hmotnosť zreagovaného FB ako 28,34 gr a poukázať na dosť vysoké percento S-iso v pôvodnej racemickej zmesi.

Krok 4.
Keďže vrchná vrstva FB emulgovala so spodnou vrstvou, na ich oddelenie sa použil p.éter v 3 krokoch 15+10+10 ml. Celkový objem FB v hornej vrstve (R-izomér) po odparení je 9 gr.

Krok 5.
FB zo spodnej vodnej vrstvy (S-izomér) sa extrahoval NaOH. FB so zakalenou hnedou farbou sa oddelil pomerne ľahko. Hmotnosť po vysušení horčíkom je 40 gr.
Premývanie éterom sa na túto časť FB nepoužilo.
5E2TBOrCRm

Krok 6.
HCl 36 % pridaná v objeme 14 ml do PH=2, čo umožňuje odhadnúť hmotnosť zreagovaného FB na 27-29 gr.

Krok 7.
MDMA HCl sa zahriala na 130C a premyla sa v 200 ml zmrazeného acetónu.
7YAtRw2EQS

Úloha je hotová!

Zaujímavosťou je hmotnosť FB oddeleného krokom 5 - 40 gr. Je rovnaká ako hmotnosť FB na začiatku (krok 1). Zároveň objem HCl použitý v kroku 6 zodpovedá hmotnosti zreagovaného FB 27 - 29 gr.
Počas extrakcie bázy sa zrejme niektoré zvyšky a vedľajšie produkty vínneho kameňa zmiešali s FB.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Malá oprava v kroku 2: Pripravený L-tartarín - 24,85 gr.
Použité 22 gr.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
S-izo bolo odobraté po 24 hodinách v mrazničke.
Konečný yel je 29 gr ružovkastého prášku.
PH = 5
LD3fTkbcj2 5X3MS1tasg

Bol rozpustený vo vode v pomere 1 gr : 1 ml a zahriaty na 108 C na rekryštalizáciu.
Druhá fotografia pri bode 106C.
TuWsjwd0G8 LeP5fUAxFS

Farba je zvláštna. Pravdepodobne okolo 2-4 % nečistôt. Nabudúce ju premyjem éterom, aby som dosiahol lepší výsledok.

Taktiež pripomienka ku kontrole PH v dvoch vrstvách. Vzorka sa odoberá zo spodnej vrstvy s Pasteurom. Potom, ako sa vybrala, sa premyla acetónom a nakvapkala na lakmusový papierik. Nič zložité.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43

Tento môj príspevok si prosím nevšímajte.

Výsledok nie je správny. MUSÍ BYŤ prehodnotený v súlade s novými skúsenosťami!!!

O pár dní sa vrátim s novou metódou separácie izomérov MDMA.
 
Top