Izomeri in vinska kislina

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Mislim, da je z grafom nekaj narobe.
Če uporabite L+-vinsko kislino (cenejšo in lažje dostopno), bo enantiomer D (amph, Meth) v raztopini in ne v trdni snovi, kot je videti.
Če uporabite D-vinsko kislino (dražjo in težje dostopno), bo enantiomer D (amph, Meth) v trdni snovi.
Hvala.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Njegova shema je pravilna. Sol se obori v trdnem stanju. Ni razlike, d-amfetaminova l-vinska sol ali l-amfetaminova d-vinska sol. Z naslednjimi postopki lahko spremenite kislino in dobite različni izomer v trdnem stanju.

P.S. enako velja za metamfetamin.
 
View previous replies…

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Kaj imate v mislih pod sliko 18.
"D-amfetamin obarjamo z dodatno količino d-vinske kisline". Mislil sem, da je d-vinska kislina, ki ste jo uporabili, izločila d-vinsko sol l-amfetamina. Kako bo oborila d-amfetamin, ki je ostal v raztopini?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
D-vinjak pusti želeni enantiomer v raztopini, vaša trdna snov je v tem primeru zdaj vaš odpadek, nasprotno za L-vinjak (običajen), nato obarjate z želeno kislino. Med obema procesoma boste prišli do sulfata ali fosfata, saj se tartratov ne da shraniti.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Razumem, da. Toda če ste prebrali postopek, ki je objavljen , je tukaj.
"Ekstrahirajte s 5 ml petroletra in raztopino segrejte, mešanici dodajte 2,45 g d-vinske kisline v alkoholni raztopini. Nato dodajte alkohol, dokler se popolnoma ne raztopi, in med mešanjem ohladite. D-vinska sol l-amfetamina se obori. D-amfetamin ostane v raztopini. Postopek čiščenja oborine l-amfetamin d-vinske soli z metanolom lahko ponovite, da povečate izkoristek."
O tem naslednjem delu govorim.
"D-amfetamin oborimo z dodatno količino d-vinske kisline. Oborino filtriramo, dobimo bazo d-amfetamina in dodamo alkalije do pH = 11."
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Hočem reči, da presežek d-vinske kisline obori tudi d-amfetamin. Gre za nekakšno a/b ekstrakcijo. Mislim, da lahko ta korak preskočite in raztopino etra po prvem dodatku d-vinske kisline zakislite.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Ok. Toda kako lahko obarjate d amfetamin z d vinsko kislino, Ko ste seperirali
l amfetamin d tartrat s to isto vinsko kislino v koraku pred
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
V zvezi s to temo je namreč veliko zmede. Upam, da bo vaš videoposnetek osvetlil to temo.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
To sem naredil v ekvimolarnem razmerju. Za d-amf se uporablja presežek d-tartrana.
 

smallworker

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Tako se sliši dobro

Jaz pa imam drug način. Uporabil sem L++ vinski kamen. Osnovno olje in l++ vinsko trto naredim skupaj.
Naredim 1,4 l vode in vanjo vložim 700 g vinske kisline. To mešanico dodam na 1 l osnovnega olja.

Po nekaj minutah je postal trden. Maso pustim ohladiti in jo po nekaj urah ločim s centrifugirko.
Olje, ki pride ven, naredim v ph11/12, da dobim osnovno olje.
prašek, ki ostane v centrifugi, prelijem z vročo vodo in ga z naohom prenesem v ph 11/12, da dobim osnovno olje.

D in L ločimo..


Kakšen predlog za izboljšanje?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ali pred centrifugiranjem izluščite vodno plast iz plasti topila? Zdi se mi, da v vodni plasti izgubljate izdelek, če je tako, vendar morda ne razumem.
 
View previous replies…

smallworker

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Da, iz trdnega kosa odvzamem vso vodo v filtrirni papir in nato združim vodo in vodo iz centrifugirane trdne mase.

To skupaj naredim z Noahom ph 12
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
da, verjetno, opisuje L-tartratno pot. centrifugira, da odstrani čim več topila in l-amph, nato bazificira svoj trdni proizvod( d-amph l-tartrat) in se ponovno izloči, kolikor sem razumel, kar je dobro
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni. Vaša L-vinska sol d-amfetamina se ne bo oborila v vodi, ker je v njej topna. Kot sem zapisal v priročniku, morate za vinsko kislino uporabiti alkohol.
 
Top