Izomeri in vinska kislina

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Mislim, da je z grafom nekaj narobe.
Če uporabite L+-vinsko kislino (cenejšo in lažje dostopno), bo enantiomer D (amph, Meth) v raztopini in ne v trdni snovi, kot je videti.
Če uporabite D-vinsko kislino (dražjo in težje dostopno), bo enantiomer D (amph, Meth) v trdni snovi.
Hvala.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Njegova shema je pravilna. Sol se obori v trdnem stanju. Ni razlike, d-amfetaminova l-vinska sol ali l-amfetaminova d-vinska sol. Z naslednjimi postopki lahko spremenite kislino in dobite različni izomer v trdnem stanju.

P.S. enako velja za metamfetamin.
 
View previous replies…

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
G.Patton ima prav. V bistvu uporablja isto metodo na koncu svojega postopka, ki je uporabljena v tej temi, na koncu obori D-amfetamin s presežkom d-vinske kisline (alias L-(+)-vinske kisline ali naravne oblike). Na ta način nastane D-amfetamin-d-bitartrat oziroma D-amfetamin-L-(+)-bitartratna sol. Uporabi enako načelo, le da se najprej znebi večine L-amfetaminskega izomera s polovično vinsko kislino, kar privede do nastanka amfetaminskega tartrata. Po navadi je L-amfetamin-d-tartrat veliko manj topen v alkoholih kot D-amfetamin-d- (ali L-(+)-) tartrat.

Mislim, da L-amfetamin-d-bitartrat sploh ni stabilna molekula in se oksidira zaradi presežka vinske kisline, zato postane raztopina rdeča. Zato je Pattonov postopek bolj eleganten (vendar bolj delovno intenziven) in lahko loči L-amfetamin, ki se pri tej metodi preprosto uniči.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Pozdravljeni, ali metamfetamin, sintetiziran po metodi efedrina in psevdoefedrina, daje izomer d-metamfetamina z 99-odstotno čistostjo? Če ne, koliko?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Vem, da vi ne odmetavate svojega L- metamfetamina, če lahko naredite inverzijo in iz njega naredite D- metamfetamin. Videl sem, da je to mogoče narediti na več načinov.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, da, to je mogoče storiti s pomočjo tiolov. Te spojine izredno slabo dišijo.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Ali je kdo od vas že opravil to nalogo?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Ne, o tem načinu sem že brala.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ok, imam rezultate svojih poskusov, pri katerih sem poskušal slediti video metodi, vendar s podobnimi reagenti, ki jih imam pri roki in ki jih običajno uporabljam.
Razdelil sem 70 g racemične proste baze (ki ni destilirana s paro in ni bilo narejeno kislinsko-bazično izpiranje samo ekstrahirana in posušena iz redukcije NaBH4 P2P) v 2 enaka dela po 35 g. S prvimi 35 gr sem izvedel postopek iz videa, vendar z nekaterimi drugačnimi reagenti, z drugimi 35 gr pa sem izvedel metodo, ki jo uporabljam za izdelavo, ki je podobna postopku iz videa:

- Metoda 1 (video metoda)


- 35 gr čiste proste baze
- 42 gr L-tartarina
- 205 ml metanola
Količine so podobne razmerju v videu, vendar sem se odločil, da bom uporabil 12 % manj, ker je etanol v videu 88-odstotna raztopina.
V bučko sem dodal kislino, nato metanol in na koncu frebazo.
Ko sem začel mešati, se je takoj zgodilo to, kar se mi je običajno zgodilo pri ostalih postopkih, ki sem jih poskusil v ta namen, trdne soli so se hitro obarvale in tvorile maso.
V eni uri sem jo refluksiral, s segrevanjem pa je masa postala gosta tekočina.
Po uri refluksiranja sem jo približno 4 do 5 ur hranil pri temperaturi RT, dokler v zmesi ni bilo videti novih trdnih delcev.
Filtriral sem jo in v različnih posodah hranil trdni in tekoči del.
-tekoči del
Tekoči del ohladim v zamrzovalniku z raztopino NaOH, da bi se izognil odvečni vročini v fazi alkalizacije.
Raztopino NaOH sem počasi dodajal zmesi do ph13 in jo v 30 minutah dodal v ločilni lijak.
Odvzamem spodnjo vodno plast in jo shranim, tanko zgornjo plast olja pa shranim v loncu.
Vodno plast ekstrahiram z DCM in te ekstrakcije DCM dodam oljni plasti.
Posušim z brezvodnim natrijevim sulfatom in filtriram.
Izparil sem DCM in dobil 10 gramov D-meth freebase (ni videti tako čist, kot bi moral biti).
- Trdni del

Dodal sem več ali manj enako količino tople vode, kot je masa trdne snovi, jo z mešanjem raztopil in pustil, da se ohladi.
Počasi sem dodal hladno raztopino NaOH do ph13 in jo dodal v ločilni lijak v 30 minutah.
Naslednji koraki so popolnoma enaki postopku za tekoči del.
Po izparevanju DCM sem dobil 15 gramov L-meth freebase, ki je precej "umazana"

- metoda 2 (metoda, ki jo običajno uporabljam in je podobna video metodi
)


- 35 g čiste proste baze
- 41,2gr L-tartarina
- 412ml metanola
Metanol in vinski kamen se mešata do popolnega raztapljanja, med mešanjem se doda freebaza in se intenzivno meša 2-3 min.
Pustimo na temperaturi 24 ur, dokler ne nastane popolna trdna masa (če v nekaj urah ne nastane trdna masa, jo moramo ponovno premešati).
Filtrira se in zdaj se izvajajo popolnoma enaki koraki kot pri drugi metodi.

- V tekočem delu, ko sem pridobil ves DCM, sem se odločil za kislinsko-bazično izpiranje, celo barva DCM je videti čistejša od druge, da ne bi bil "umazan" kot pri prvi metodi, in dobil sem 10 gramov popolnoma čistega D-metha (slika na dnu)
- V trdnem delu sem dobil 13 gramov dovolj čistega L-metha brez kislinsko-bazičnega izpiranja.
- Vprašanje čiščenja bi se lahko rešilo tudi med fazo kristalizacije na več načinov.

Očitno je zelo težko preveriti, koliko D ali L je v resnici v snovi, le s kiralno analizo ni lahko dostopno.
Vem tudi, da ni najbolj pravilno primerjati dve metodi z uporabo nekaterih različnih reagentov, vendar v resnici opravljata praktično enako funkcijo v procesu.

Skratka, podobni metodi in donosi, glavne razlike so v tem, da se pri drugi metodi lahko izogneš refluksu (tako da bi lahko bilo lažje) in da končni freebase izgleda čistejši kot pri drugi metodi.

Ko bom imel spet prosti čas kot ta vikend (žal ne običajno :-( samo bo ostalo za testiranje v majhnem merilu "mehiška" metoda za ločevanje izomerov metana je precej drugačna in sem jo naredil samo v velikem merilu, čeprav sem se na koncu odločil uporabiti metodo, ki je razložena tudi za veliko merilo.
To so tri metode, ki sem jih izvedel in o njih lahko govorim z izkušnjami.

O tem, kdaj in kako narediti kislinsko-bazično pranje namesto parne destilacije ... itd. itd. je potreben celovit in dolg prispevek, enako za kristalizacijo.

Razmišljam, da bi objavil vse možne in donosnejše možnosti med potjo od BMK(5449) do D-Meth HCL, vendar bi bilo to dolgo delo in ne vem, kdaj bom imel spet dovolj časa hahah, vsaj tako je načrtovano.

Hvala.
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Hvala, da ste zapisali svojo metodo, ali se ločevanje izomerov izvede samo enkrat ali se ponovi?
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Fb se meša z metanolom, voda se meša z metanolom , dcm se meša z metanolom .
Kako je torej mogoče ekstrakcijo izvesti?
Razen če uporabljate veliko vode.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Vašega vprašanja ne razumem najbolje.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
V delu, ki se glasi "tekoči del", dodajte naoh v metanol, v katerem je sol, da, da se sprosti FB. Kako pridobivate FB?
Kako nastane vodna plast, če se voda meša z metanolom? In kako se ustvari zgornja plast olja, če je FB topen v metanolu?
Sprašujem samo zato, ker sem zaradi tega zmeden.
Hvala.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ok, zdaj je bolj jasno, nisem kemik, zato morda nisem prava oseba za odgovor s kemijsko literaturo, ki jo uporabljate, lahko pa razložim, kako sem to storil v tem primeru in kako to počnem v vseh podobnih procesih.
Dokler vem (lahko se seveda motim, vendar je tako delovalo v 100 % primerov, ki sem jih izvedel), v kislih mešanicah (PH2) proste baze(samo proste baze, ne P2P, na primer) ostanejo zunaj vode ali vodnega dela in se v tem primeru ne bodo raztopile z nobenim topilom, zato se za izpiranje prostih baz v kislih mešanicah uporabljajo topila in ta topila se zavržejo namesto, da bi jih ohranili, kot bi se moralo storiti z organskim topilom.
V alkalnih mešanicah (PH12-13) se proste baze "sprostijo", kar pomeni, da so v vodi ali na vodni strani, ker imata prosta baza in voda različno gostoto, se tvorita dve plasti, vendar lahko nekaj proste baze ostane v vodi, zato se vodna plast ekstrahira z organskim topilom, ki v alkalnih mešanicah raztaplja organsko (prosto bazo).

Ne vem, ali ta informacija (ki bi jo lahko kdo popravil, če ni točna) odgovarja na vaše vprašanje tako, kot potrebujete, vendar upam, da vam je vsaj pomagala.
Morda bi vam lahko doktor kemije ali kemik z diplomo pomagal bolj žal.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Ye samo preprosta kemija res ni, res ne potrebujete zdravnika, da bi odgovoril na to. Morda gre za temperaturo , morda v večjem obsegu ne bi delovalo tako dobro. Morda je v metanolu še vedno veliko fb.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Mislim, da ne, vendar bom to preveril, naslednjič bom po ekstrakciji izparil ves metanol in ponovno ekstrahiral zmes, da vidim, ali je kakšen FB ostal v redu?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Naredil sem preprost test, pri katerem sem ekstrahiral vodno-metanolno raztopino, pozneje sem izparil metanol in ponovno ekstrahiral.
V drugi ekstrakciji je praktično neopazna količina FB Im nisem prepričan, ali je ostal v metanolu ali v vodi.
Kakor koli že, obstajata dve možnosti, kako to popraviti:
- Ko raztopino spremenite v alkalno, lahko ločite oljno plast, iz mešanice izparite metanol in ekstrahirate mešanico z DCM ali pa jo neposredno spremenite v alkalno z raztopino NaOH metanola in izparite ves metanol.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Tako je videti ločevanje izomerov po eni uri z metodo 2 ;-)
 

Attachments

  • kbUxZ5t8fO.jpg
    kbUxZ5t8fO.jpg
    4.4 MB · Views: 263

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Pozdravljeni btcboss2022 Preizkusil sem njihovo metodo, žal mi ni uspela. Pri obarjanju je vse delovalo čudovito. Žal sem pri ločevanju proste baze od metanola naredil nekaj narobe, ali lahko še enkrat razložite ločevanje tekoče faze, v kolikšni meri jo ločujete?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ni moja metoda, hahah, ampak ok, razumel sem vas, kaj točno ste naredili in kaj se je zgodilo?
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Kaj je tretja metoda? Predvidevam, da je veliko bolj primerna za proizvodnjo v velikem obsegu?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
1 mol vinskega kamna v 200 ml H2O raztopimo in dodamo 1 mol proste baze, pri čemer mešamo.
Pustimo 24 ur na toplem.
Filter....
 

xxxx-8888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 6, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Uporabil sem metodo 2, zakaj se trdna snov ne pojavi?
 

Attachments

  • WQx6YGqaoz.jpeg
    WQx6YGqaoz.jpeg
    5.7 MB · Views: 344

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Vso noč sem prebiral znanstvenike in patente in tukaj so moje ugotovitve

L(+) vinska kislina (2R,3R) je naravno prisoten izomer. ker ima kiralnost ir R,R, upogiba svetlobo in je optično aktivna. D(-)(2S,3S) je prav tako optično aktivna. Ti dve spojini sta enantiomera. Imata enako vrelišče, zmrzovanje, temperaturo, molsko maso itd.
Diastereomer obeh je mezo vinska kislina. (2R,3S ali 2S,3R) sta enantiomera.
Optično aktivna spojina je upogibanje svetlobe. Zaradi česa upogne svetlobo? Neenakomerna ravnina ogljikovih substituentov. Na primer, L(+)vinska kislina je aktivna. Svetlobo upogiba desno in desno (pravim desno, vendar uporabljam desno le kot referenco). Enako velja za D(-) vinsko kislino, ki svetlobo upogne "levo levo". Meso vinska kislina je kiralna, vendar ni optično aktivna. Ker (na primer) 2R,3s upogne svetlobo desno in spet levo za neto pridobitev 0°.
O optično aktivnih spojinah govorimo zato, ker imajo aktivne spojine višje tališče in višje vrelišče. Druga možnost je, da se strdijo (kristalizirajo) pri višji temperaturi. Da, optično aktivna spojina kristalizira prej kot neaktivna. Zdaj pa smo pri bistvu.
Če uporabite D(ss) vinsko kislino, je D-(S) metamfetamin optično aktiven (S,S,S), L(R) metamfetamin pa ne (R,R,S).
Velja tudi obratno. Če uporabite naravni izomer vinske kisline, najprej kristalizira levo-metamfetamin, zato so kristali, če uporabite naravno vinsko kislino, odpadek. Predelava. Matična tekočina vsebuje dekstrometan.
Če uporabite racemično D,L-vinsko kislino na racemični metamfetamin, kristalizirate racemični metamfetaminski tartrat. Zapravili ste čas.
Povzetek izuma; uporabite en izomer vinske kisline in če želite kristale D, uporabite vinsko kislino D. V nasprotnem primeru uporabite L in kristale filtrirajte.
Ko boste razpravljali o teh dejstvih, prinesite svoje reference.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Hočete reči, da je potemtakem ta video postopek napačen? Nikoli nisem uporabljal racemične vinske kisline, zato o tem ne morem govoriti, vendar se z Dextro izvaja ločevanje izomerov vinske kisline, ne morem natančno vedeti, v kolikšnem %, vendar deluje.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
I'll have
še enkrat ogledati videoposnetek. Če je v nasprotju z mojo trditvijo, potem mora biti napačen. Da, kot sem navedel, se bo izomer D vinske kisline najprej obarjal z D-metom. Delež je odvisen od deleža enantiomernega presežka, ki ste ga dosegli v reakciji redukcije. Teoretični model je 50 %, vendar menim, da je 40-60 % razumno pričakovanje. Obstaja zakon, ki se nanaša na izkoristek in katerega ime sem pozabil, vendar se nanaša na ravnovesje in v bistvu pravi, da bi morali rm nevtralizirati in ponovno spojiti 3-6-krat, da bi dosegli maksimalno ločitev. To je isti zakon, po katerem je treba večkrat ekstrahirati topilo in ga združiti.
 
Top