Izomeri in vinska kislina

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
tukaj, to sem naredil pred časom, v prvi vrstici je opisan "moj" postopek, nisem se podrobno ukvarjal z D-vinsko kislino, ker nimam izkušenj iz prve roke, vendar uporaba L-vinske kisline v presežku, kot je opisano, daje, vsaj mislim, precej optično čist izdelek, nimam še načina, da bi to dokazal, vendar se teorija potrjuje, pa tudi farmakologija je opazno boljša, nižji srčni utrip, brez krčev, zmanjšan bruksizem.Tudi dejstvo, da se L-vinoštna kislina(razlikujejo) redno oblegajo, če spremljate literaturo. gre za primer "zaupaj mi, brat", vendar, kot sem rekel, teorija je trdna.

V prihodnjih dneh bom vložil nekaj dela, delal "na zapisu" s svojimi rezultati in razmerji in morda bom odprl nit, da pokažem svoje ugotovitve, ali objavil tukaj idk

opravičite tudi umetniško delo, nisem najboljši grafični oblikovalec


Ij0D3XaBvK
 
View previous replies…

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 3, 2024
Messages
7
Reaction score
6
Points
3
Ali lahko za polnjenje uporabimo običajen papirnati filter ali bi bilo treba namesto njega uporabiti filter iz borosilikatnega stekla? Ker je amfetamin šibka baza s pH približno 11.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Vem, da vi ne odmetavate svojega L- metamfetamina, če lahko naredite inverzijo in iz njega naredite D- metamfetamin. Videl sem, da je to mogoče narediti na več načinov.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, da, to je mogoče storiti s pomočjo tiolov. Te spojine izredno slabo dišijo.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Ali je kdo od vas že opravil to nalogo?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ne, o tem načinu sem že brala.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ok, imam rezultate svojih poskusov, pri katerih sem poskušal slediti video metodi, vendar s podobnimi reagenti, ki jih imam pri roki in ki jih običajno uporabljam.
Razdelil sem 70 g racemične proste baze (ki ni destilirana s paro in ni bilo narejeno kislinsko-bazično izpiranje samo ekstrahirana in posušena iz redukcije NaBH4 P2P) v 2 enaka dela po 35 g. S prvimi 35 gr sem izvedel postopek iz videa, vendar z nekaterimi drugačnimi reagenti, z drugimi 35 gr pa sem izvedel metodo, ki jo uporabljam za izdelavo, ki je podobna postopku iz videa:

- Metoda 1 (video metoda)


- 35 gr čiste proste baze
- 42 gr L-tartarina
- 205 ml metanola
Količine so podobne razmerju v videu, vendar sem se odločil, da bom uporabil 12 % manj, ker je etanol v videu 88-odstotna raztopina.
V bučko sem dodal kislino, nato metanol in na koncu frebazo.
Ko sem začel mešati, se je takoj zgodilo to, kar se mi je običajno zgodilo pri ostalih postopkih, ki sem jih poskusil v ta namen, trdne soli so se hitro obarvale in tvorile maso.
V eni uri sem jo refluksiral, s segrevanjem pa je masa postala gosta tekočina.
Po uri refluksiranja sem jo približno 4 do 5 ur hranil pri temperaturi RT, dokler v zmesi ni bilo videti novih trdnih delcev.
Filtriral sem jo in v različnih posodah hranil trdni in tekoči del.
-tekoči del
Tekoči del ohladim v zamrzovalniku z raztopino NaOH, da bi se izognil odvečni vročini v fazi alkalizacije.
Raztopino NaOH sem počasi dodajal zmesi do ph13 in jo v 30 minutah dodal v ločilni lijak.
Odvzamem spodnjo vodno plast in jo shranim, tanko zgornjo plast olja pa shranim v loncu.
Vodno plast ekstrahiram z DCM in te ekstrakcije DCM dodam oljni plasti.
Posušim z brezvodnim natrijevim sulfatom in filtriram.
Izparil sem DCM in dobil 10 gramov D-meth freebase (ni videti tako čist, kot bi moral biti).
- Trdni del

Dodal sem več ali manj enako količino tople vode, kot je masa trdne snovi, jo z mešanjem raztopil in pustil, da se ohladi.
Počasi sem dodal hladno raztopino NaOH do ph13 in jo dodal v ločilni lijak v 30 minutah.
Naslednji koraki so popolnoma enaki postopku za tekoči del.
Po izparevanju DCM sem dobil 15 gramov L-meth freebase, ki je precej "umazana"

- metoda 2 (metoda, ki jo običajno uporabljam in je podobna video metodi
)


- 35 g čiste proste baze
- 41,2gr L-tartarina
- 412ml metanola
Metanol in vinski kamen se mešata do popolnega raztapljanja, med mešanjem se doda freebaza in se intenzivno meša 2-3 min.
Pustimo na temperaturi 24 ur, dokler ne nastane popolna trdna masa (če v nekaj urah ne nastane trdna masa, jo moramo ponovno premešati).
Filtrira se in zdaj se izvajajo popolnoma enaki koraki kot pri drugi metodi.

- V tekočem delu, ko sem pridobil ves DCM, sem se odločil za kislinsko-bazično izpiranje, celo barva DCM je videti čistejša od druge, da ne bi bil "umazan" kot pri prvi metodi, in dobil sem 10 gramov popolnoma čistega D-metha (slika na dnu)
- V trdnem delu sem dobil 13 gramov dovolj čistega L-metha brez kislinsko-bazičnega izpiranja.
- Vprašanje čiščenja bi se lahko rešilo tudi med fazo kristalizacije na več načinov.

Očitno je zelo težko preveriti, koliko D ali L je v resnici v snovi, le s kiralno analizo ni lahko dostopno.
Vem tudi, da ni najbolj pravilno primerjati dve metodi z uporabo nekaterih različnih reagentov, vendar v resnici opravljata praktično enako funkcijo v procesu.

Skratka, podobni metodi in donosi, glavne razlike so v tem, da se pri drugi metodi lahko izogneš refluksu (tako da bi lahko bilo lažje) in da končni freebase izgleda čistejši kot pri drugi metodi.

Ko bom imel spet prosti čas kot ta vikend (žal ne običajno :-( samo bo ostalo za testiranje v majhnem merilu "mehiška" metoda za ločevanje izomerov metana je precej drugačna in sem jo naredil samo v velikem merilu, čeprav sem se na koncu odločil uporabiti metodo, ki je razložena tudi za veliko merilo.
To so tri metode, ki sem jih izvedel in o njih lahko govorim z izkušnjami.

O tem, kdaj in kako narediti kislinsko-bazično pranje namesto parne destilacije ... itd. itd. je potreben celovit in dolg prispevek, enako za kristalizacijo.

Razmišljam, da bi objavil vse možne in donosnejše možnosti med potjo od BMK(5449) do D-Meth HCL, vendar bi bilo to dolgo delo in ne vem, kdaj bom imel spet dovolj časa hahah, vsaj tako je načrtovano.

Hvala.
 
View previous replies…

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Kaj je tretja metoda? Predvidevam, da je veliko bolj primerna za proizvodnjo v velikem obsegu?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
1 mol vinskega kamna v 200 ml H2O raztopimo in dodamo 1 mol proste baze, pri čemer mešamo.
Pustimo 24 ur na toplem.
Filter....
 

xxxx-8888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 6, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Uporabil sem metodo 2, zakaj se trdna snov ne pojavi?
 

Attachments

  • WQx6YGqaoz.jpeg
    WQx6YGqaoz.jpeg
    5.7 MB · Views: 345

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Mešanico metanola in proste baze sem nastavil na ph 13 in jo poskušal ekstrahirati s toluenom, vendar se je vse pomešalo. Zaradi tega je nisem mogel ločiti. Kako to naredite ali kje je moja napaka? Redno sem to počel s h2o, precej podobno tej metodi. Edina moteča stvar je, da moram 2x odklopiti, da dobim visok d-izomer in tako dobim visoke izgube.
 
View previous replies…

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Brat, uporabi heksan.

Heksan se v sloju z metanolom in vodo.
Toluen se plastiti z vodo, vendar NE z metanolom.

https://www.sigmaaldrich.com/MK/en/technical-documents/technical-article/analytical-chemistry/purification/solvent-miscibility-table
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ali lahko kdo opiše nekaj osnovnih načel delovanja vinske kisline za začetnike, prosim? Ali pa morda obstaja kakšen priljubljen članek o tem?

Prebral sem neko "brošuro" o vinski kislini in dobil vtis, da ločeno reagira samo z enim izomerom (LorD), pri čemer drugi ostane nedotaknjen. Ali je to narobe?

Seveda lahko ponovim korake, kot so opisani v "priročniku", ne da bi jih razumel, vendar moje stanje duha vedno zahteva popolno razumevanje teme.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Zelo preprosto.

Raztopini, ki vsebuje vašo izbrano racemično zmes, dodajte L-vinsko kislino, dokler ne nastane več oborine. Oborina je levoizomer.

Če je to tisto, kar ste želeli, ga filtrirajte, filtrirna pogača pa je vaš izdelek (vinska sol).

Če želite izomer dextro, ta ostane raztopljen v filtratu namesto v filtrski pogači. Nato ga pretvorite v želeno sol, kot je na primer hidroklorid, tako da skozi raztopino prečrpate plin HCl. Običajno obstajajo stabilne soli, ki jih lahko nato obarjate iz filtrata. Odvisno od tega, katero želite.

Opozoriti je treba, da lahko kupite tudi D-vinsko kislino, vendar je dražja in se na splošno ne splača.

Ker je kislina (L-) ali (D-), bo vedno reagirala le s specifičnim izomerom obeh enantiomerov.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ne vem, zakaj bi bilo drugače, ampak okej, zanimivo bi bilo empirično spoznati s testom EC.
Nikakor ni eksotermna, zlasti v petrolejskem etru. ni zelo topna v petrolejskem etru, najboljša topnost razen v vodi ali čem drugem nepraktičnem so alkoholi.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
No again no please! hahahahahah THE "STRONG" ISOMER(R-D) IN METH WITH L-TARTARIC SOLUTION IS IN THE LIQUID PART NOT SOLID PART! AND FOR MDMA YOU WANT THE SOLID PART INSTEAD THE LIQUID ONE(S-L).
;-)
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
V tem primeru bi ga lahko ekstrahirali s heksanom ali toluenom. Vendar ne morete
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Ali ste to sploh poskušali izvesti sami? Veste, da se D-metamfetamin tartrat nikakor ne more oboriti, če mu dodate L-vinsko kislino, kajne? Kislina, ki je L-izomer, reagira le z enakim izomerom nasprotne baze. To pomeni, da je natanko tako, kot sem rekel. Vaš želeni D-metamfetamin (boljši izomer od obeh, ki bi ju želeli obdržati) ostane raztopljen v prosti bazi, ki je tekoči filtrat, ki ga lahko nato neposredno prečrpate s suhim plinom HCl, da dobite sladko D-metamfetamin hidrokloridno sol. Zaupajte mi. Tako gre... Zahvali se mi pozneje, ko boš preizkusil rezultat.

Zdi se, da to resnično zmoti ljudi.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Zahvaljujemo se za popravek. Z R-S me ne zmotijo, še vedno pa me zmotijo s trdnim in tekočim: zato je veliko debat o tem)) haha
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Prvič je bilo uporabljeno ločevanje izomerov MDMA. Celotno poročilo.

Korak 1.
Dobljenih je 40 gr FB, ki se izpere s p.etrom.
Barva rahlo rumenkasta, vendar dobra.
RzVPSsLY26

Korak 2.
V 40 ml vode pripravimo 20,65 gr L-tartarina CAS 87-69-4. Molarno razmerje FB:vinski kamen 1:08.
FB in vinski kamen sta shranjena v zamrzovalniku do 0C.

Korak 3.
Vinska kislina se dodaja do PH=2 v 10 minutah z mešanjem (100 vrtljajev na minuto) in se pusti čez noč.
Pomembno! Reakcija je precej eksotermična!!!
Barva je postala motno rjava.
Masa uporabljenega vinskega kamna = 22 gr, kar omogoča izračunati maso reagiranega FB kot 28,34 gr in kaže na precej visok odstotek S-iso v prvotnem racemičnem spoju.

Korak 4.
Ker je zgornja plast FB emulgirala s spodnjo plastjo, smo za njuno ločitev uporabili p.eter v treh korakih 15+10+10 ml. Skupna prostornina FB v zgornji plasti (R-izomer) po izhlapevanju je 9 gr.

Korak 5.
FB iz spodnje vodne plasti (S-izomer) smo ekstrahirali z NaOH. FB z motno rjavo barvo se je precej enostavno ločil. Masa po sušenju z magnezijem je 40 gr.
Za ta del FB ni bilo uporabljeno pranje z etrom.
5E2TBOrCRm

Korak 6.
HCl 36 % se doda v prostornini 14 ml do PH = 2, kar omogoča oceniti maso reagiranega FB na 27-29 gr.

Korak 7.
MDMA HCl smo segreli na 130 °C in ga izpirali v 200 ml zamrznjenega acetona.
7YAtRw2EQS

Delo je bilo opravljeno!

Zanimivo je, da je masa FB, ločenega s 5. korakom, 40 gr. Enaka je masi FB na začetku (1. korak). Hkrati je prostornina HCl, uporabljena v koraku 6, enaka masi reagiranega FB 27-29 gr.
Očitno je bilo med ekstrakcijo baze s FB pomešanih nekaj ostankov in stranskih produktov vinskega kamna.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Majhen popravek pri koraku 2: Pripravljen L-vinski kamen - 24,85 gr.
Uporabljeno 22 gr.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
S-iso bili odvzeti po 24 urah v zamrzovalniku.
Končni j elj je 29 gr rožnatega praška.
PH = 5
LD3fTkbcj2 5X3MS1tasg

Raztopili smo ga v vodi v razmerju 1 gr : 1 ml in segreli na 108 °C za ponovno kristalizacijo.
Druga fotografija pri temperaturi 106C.
TuWsjwd0G8 LeP5fUAxFS

Barva je čudna. Verjetno okoli 2-4 % nečistoč. Naslednjič ga bom opral z etrom za boljši rezultat.

Prav tako imam pripombo glede nadzora PH v dveh plasteh. Vzorec se vzame iz spodnje plasti s Pasteurjem. Ko ga vzamemo, ga speremo v acetonu in ga spustimo na lakmusov papir. Nič težkega.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43

Prosimo, da tega mojega prispevka ne upoštevate.

Rezultat ni pravilen. Treba ga je ponovno preučiti v skladu z novimi izkušnjami!!!

V nekaj dneh se bom vrnil z novo metodo ločevanja izomerov MDMA
.
 
Top