Izomeri in vinska kislina

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ok, imam rezultate svojih poskusov, pri katerih sem poskušal slediti video metodi, vendar s podobnimi reagenti, ki jih imam pri roki in ki jih običajno uporabljam.
Razdelil sem 70 g racemične proste baze (ki ni destilirana s paro in ni bilo narejeno kislinsko-bazično izpiranje samo ekstrahirana in posušena iz redukcije NaBH4 P2P) v 2 enaka dela po 35 g. S prvimi 35 gr sem izvedel postopek iz videa, vendar z nekaterimi drugačnimi reagenti, z drugimi 35 gr pa sem izvedel metodo, ki jo uporabljam za izdelavo, ki je podobna postopku iz videa:

- Metoda 1 (video metoda)


- 35 gr čiste proste baze
- 42 gr L-tartarina
- 205 ml metanola
Količine so podobne razmerju v videu, vendar sem se odločil, da bom uporabil 12 % manj, ker je etanol v videu 88-odstotna raztopina.
V bučko sem dodal kislino, nato metanol in na koncu frebazo.
Ko sem začel mešati, se je takoj zgodilo to, kar se mi je običajno zgodilo pri ostalih postopkih, ki sem jih poskusil v ta namen, trdne soli so se hitro obarvale in tvorile maso.
V eni uri sem jo refluksiral, s segrevanjem pa je masa postala gosta tekočina.
Po uri refluksiranja sem jo približno 4 do 5 ur hranil pri temperaturi RT, dokler v zmesi ni bilo videti novih trdnih delcev.
Filtriral sem jo in v različnih posodah hranil trdni in tekoči del.
-tekoči del
Tekoči del ohladim v zamrzovalniku z raztopino NaOH, da bi se izognil odvečni vročini v fazi alkalizacije.
Raztopino NaOH sem počasi dodajal zmesi do ph13 in jo v 30 minutah dodal v ločilni lijak.
Odvzamem spodnjo vodno plast in jo shranim, tanko zgornjo plast olja pa shranim v loncu.
Vodno plast ekstrahiram z DCM in te ekstrakcije DCM dodam oljni plasti.
Posušim z brezvodnim natrijevim sulfatom in filtriram.
Izparil sem DCM in dobil 10 gramov D-meth freebase (ni videti tako čist, kot bi moral biti).
- Trdni del

Dodal sem več ali manj enako količino tople vode, kot je masa trdne snovi, jo z mešanjem raztopil in pustil, da se ohladi.
Počasi sem dodal hladno raztopino NaOH do ph13 in jo dodal v ločilni lijak v 30 minutah.
Naslednji koraki so popolnoma enaki postopku za tekoči del.
Po izparevanju DCM sem dobil 15 gramov L-meth freebase, ki je precej "umazana"

- metoda 2 (metoda, ki jo običajno uporabljam in je podobna video metodi
)


- 35 g čiste proste baze
- 41,2gr L-tartarina
- 412ml metanola
Metanol in vinski kamen se mešata do popolnega raztapljanja, med mešanjem se doda freebaza in se intenzivno meša 2-3 min.
Pustimo na temperaturi 24 ur, dokler ne nastane popolna trdna masa (če v nekaj urah ne nastane trdna masa, jo moramo ponovno premešati).
Filtrira se in zdaj se izvajajo popolnoma enaki koraki kot pri drugi metodi.

- V tekočem delu, ko sem pridobil ves DCM, sem se odločil za kislinsko-bazično izpiranje, celo barva DCM je videti čistejša od druge, da ne bi bil "umazan" kot pri prvi metodi, in dobil sem 10 gramov popolnoma čistega D-metha (slika na dnu)
- V trdnem delu sem dobil 13 gramov dovolj čistega L-metha brez kislinsko-bazičnega izpiranja.
- Vprašanje čiščenja bi se lahko rešilo tudi med fazo kristalizacije na več načinov.

Očitno je zelo težko preveriti, koliko D ali L je v resnici v snovi, le s kiralno analizo ni lahko dostopno.
Vem tudi, da ni najbolj pravilno primerjati dve metodi z uporabo nekaterih različnih reagentov, vendar v resnici opravljata praktično enako funkcijo v procesu.

Skratka, podobni metodi in donosi, glavne razlike so v tem, da se pri drugi metodi lahko izogneš refluksu (tako da bi lahko bilo lažje) in da končni freebase izgleda čistejši kot pri drugi metodi.

Ko bom imel spet prosti čas kot ta vikend (žal ne običajno :-( samo bo ostalo za testiranje v majhnem merilu "mehiška" metoda za ločevanje izomerov metana je precej drugačna in sem jo naredil samo v velikem merilu, čeprav sem se na koncu odločil uporabiti metodo, ki je razložena tudi za veliko merilo.
To so tri metode, ki sem jih izvedel in o njih lahko govorim z izkušnjami.

O tem, kdaj in kako narediti kislinsko-bazično pranje namesto parne destilacije ... itd. itd. je potreben celovit in dolg prispevek, enako za kristalizacijo.

Razmišljam, da bi objavil vse možne in donosnejše možnosti med potjo od BMK(5449) do D-Meth HCL, vendar bi bilo to dolgo delo in ne vem, kdaj bom imel spet dovolj časa hahah, vsaj tako je načrtovano.

Hvala.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Tako je videti ločevanje izomerov po eni uri z metodo 2 ;-)
 

Attachments

  • kbUxZ5t8fO.jpg
    kbUxZ5t8fO.jpg
    4.4 MB · Views: 263

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Pozdravljeni btcboss2022 Preizkusil sem njihovo metodo, žal mi ni uspela. Pri obarjanju je vse delovalo čudovito. Žal sem pri ločevanju proste baze od metanola naredil nekaj narobe, ali lahko še enkrat razložite ločevanje tekoče faze, v kolikšni meri jo ločujete?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ni moja metoda, hahah, ampak ok, razumel sem vas, kaj točno ste naredili in kaj se je zgodilo?
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Mešanico metanola in proste baze sem nastavil na ph 13 in jo poskušal ekstrahirati s toluenom, vendar se je vse pomešalo. Zaradi tega je nisem mogel ločiti. Kako to naredite ali kje je moja napaka? Redno sem to počel s h2o, precej podobno tej metodi. Edina moteča stvar je, da moram 2x odklopiti, da dobim visok d-izomer in tako dobim visoke izgube.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Kako ste ga nastavili do ph13?
Če se uporablja vodna raztopina natrijevega hidroksida, je nemogoče, da bi se njegova zmešala s toluenom, morate imeti 2 plasti.
Če se uporablja alkalijska raztopina metanola, morate metanol samo izpariti in ne ekstrahirati. Morda je prišlo do obarjanja trdne snovi, v tem zadnjem primeru jo morate filtrirati, to trdno snov raztopiti v vodi in ekstrahirati s topilom.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Če ste vse zmešali v eni plasti, domnevam, da ste uporabili alkalno raztopino metanola za nastavitev ph13.
V tem primeru jo morate popraviti z dodajanjem vode, dokler se ne pojavita 2 plasti.
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Tako sem to naredil jaz, najlepša hvala.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ko se pojavita 2 plasti, morate vzeti plast toluena in jo izpariti, vendar morate v tem primeru iz druge plasti izpariti metanol in pozneje ponovno ekstrahirati, morda je v metanolu ostalo nekaj proste baze.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Hvala: to bom storil in podal posodobitev, ko bo prišel moj polarimeter o natančni vrednosti ee
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
To bom storil na ta način, in ko bo prišel moj polarimeter, bom podal posodobitev o natančni vrednosti ee.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Brat, uporabi heksan.

Heksan se v sloju z metanolom in vodo.
Toluen se plastiti z vodo, vendar NE z metanolom.

https://www.sigmaaldrich.com/MK/en/technical-documents/technical-article/analytical-chemistry/purification/solvent-miscibility-table
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ali lahko kdo opiše nekaj osnovnih načel delovanja vinske kisline za začetnike, prosim? Ali pa morda obstaja kakšen priljubljen članek o tem?

Prebral sem neko "brošuro" o vinski kislini in dobil vtis, da ločeno reagira samo z enim izomerom (LorD), pri čemer drugi ostane nedotaknjen. Ali je to narobe?

Seveda lahko ponovim korake, kot so opisani v "priročniku", ne da bi jih razumel, vendar moje stanje duha vedno zahteva popolno razumevanje teme.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Zelo preprosto.

Raztopini, ki vsebuje vašo izbrano racemično zmes, dodajte L-vinsko kislino, dokler ne nastane več oborine. Oborina je levoizomer.

Če je to tisto, kar ste želeli, ga filtrirajte, filtrirna pogača pa je vaš izdelek (vinska sol).

Če želite izomer dextro, ta ostane raztopljen v filtratu namesto v filtrski pogači. Nato ga pretvorite v želeno sol, kot je na primer hidroklorid, tako da skozi raztopino prečrpate plin HCl. Običajno obstajajo stabilne soli, ki jih lahko nato obarjate iz filtrata. Odvisno od tega, katero želite.

Opozoriti je treba, da lahko kupite tudi D-vinsko kislino, vendar je dražja in se na splošno ne splača.

Ker je kislina (L-) ali (D-), bo vedno reagirala le s specifičnim izomerom obeh enantiomerov.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Hvala. To je točno to, kar sem želel vedeti.

Vprašal sem, ker sem prebral nekaj metod tukaj, na BB, in vse se nanašajo na razmerja 1:1,1-1,2 FB in kisline. In to se mi zdi precej čudno, saj bi bilo tehnično 1:0,5 dovolj. Domnevam, da se dodatna kislina doda zaradi zmanjšanja topnosti metanola ali vode.

Če imam prav, potem verjetno lahko naredimo kaj drugega:

1. Iščemo R-izomer metana. Torej zakisamo FB z D-vinom v razmerju 1:0,5, nato dodamo petroleter in ločimo FB z R-izomerom, ne da bi čakali na obarjanje soli, kot klasična abe.


2. Iščemo S-izomer MDMA. Zato FB zakisamo z L-vinom v razmerju 1:0,5, nato dodamo petroletr in ločimo FB z S-izomerom...


3. Iščemo S:R izomere MDMA v razmerju 2:1. Zato zakisamo FB z L-vinom v razmerju 1:0,25, nato dodamo petroletr in ločimo FB z zahtevano mešanico 2:1...

Ali razmišljam v pravi smeri?
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Pomembno si je zapomniti, da je izraz "racemična zmes" širok.

Pri uporabi nečesa, kot je P2P, praviloma ne dobite vedno mešanice izomerov v razmerju 1:1, vsekakor pa ne efedrina, pri katerem je razmerje bolj podobno (0,7-8) : (0,2-3), pri čemer večji del sestavlja izomer dextro. Tudi če uporabljate P2P, lahko dobite zmes z več izomera dextro kot levo, vendar jo še vedno označite kot racemično.

Zato ni povsem točno domnevati, da je dodajanje polovice mase vaše proste baze kisline idealno. Zato morate opazovati obarjanje med njegovim potekom, da bi lažje določili količino, ki jo je treba dodati, namesto da jo dodajate na slepo.

Tudi takrat ne morete preseči, če dodate več, kot je idealno. pH raztopine se ne spremeni veliko, dokler se sol obori kot posledica kislinsko-bazične reakcije, kjer je prosta baza baza, ki nevtralizira kislino. Obstaja nekaj manevrskega prostora, kjer lahko dodate več, kot je idealno, vendar ne preveč. Če jo dodajate v majhnih odmerkih in spremljate oborino, dodajanje dodatne žlice, ki presega idealno količino, ni težava. Če pa dodate manj, kot je idealno, je to težava, saj je izdelek, če ga prodajate kot dekstrometamfetamin, dobesedno onesnažen z onesnaževalcem, ki naj bi bil posebej odstranjen.

Upam, da to pomaga. Poudariti moram, da sem bil takrat, ko sem to raziskoval sam, v podobnem položaju kot vi. Resnično jebeno zmeden zaradi nenavadno različnih informacij, ki so bile v zvezi s tem postopkom divje netočne. Res je tako preprosto, kot sem opisal v zadnjem komentarju. V tem ni nobene skrivnosti.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Kaj pa, če poskušam prevajati z druge strani?

Na primer, iščem S-izomer MDMA. Uporabim klasično ABE z etrom za matično tekočino. Torej imam FB v etru.
Potem je L-tartarin topen tudi v etru, vendar sol ni topna. Zato preprosto pripravim drugo raztopino L-vinske kisline v etru in jo začnem počasi kapljati, da bi se izognil preveliki vročini, lahko tudi z uporabo ledene kopeli.
Mislim, da se sol začne obarjati takoj, ko FB reagira z L-vinom (ker sol ni topna v etru). Eter z L-vinom kapljam tako dolgo, dokler se obarjanje ne nadaljuje. Nato ločim eter z nereagiranim FB, eter izparim in ga zakisam s HCl.
Občutljiva točka so ostanki nereagiranega L-vina, ki lahko ostanejo v etru. Ali ga je treba odstraniti in kako?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Imate prav, postopek, ki ga predlagate, se mi zdi delujoč. za raztapljanje kisline bi lahko uporabili brezvodni metanol ali etanol, saj mislim, da je v njih bolj topna kot v dietiletru.
Ali pa samo dodajte trdno snov in mešajte, tudi če tartriks ni topen v etru, bo obarjal vaš izdelek, ki bo v raztopini videti kot flokulant, medtem ko bo nereagirana kislina potonila na dno, kar je precej očitno.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ne, ne, ne! Gre za pogost nesporazum, o tem smo se dolgo pogovarjali z @btcboss2022.
Za metamfetamin - da, dobra snov je R in bo v trdnih snoveh. Za MDMA pa je obratno: R je neuporaben, S je zaželen.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Pravzaprav sem mislil na petrol eter. Kot sem preveril lastnosti v različnih virih, je L-vinjak topen v petrolejevem etru, vendar nisem našel nobenih podrobnosti o odstotku.
Kot se spomnim, je petrolejski eter lahko eksploziven. Kako močno se sprošča toplota, ko se FB zakisa z L-vinom?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
V tem primeru bi ga lahko ekstrahirali s heksanom ali toluenom. Vendar ne morete
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Ali ste to sploh poskušali izvesti sami? Veste, da se D-metamfetamin tartrat nikakor ne more oboriti, če mu dodate L-vinsko kislino, kajne? Kislina, ki je L-izomer, reagira le z enakim izomerom nasprotne baze. To pomeni, da je natanko tako, kot sem rekel. Vaš želeni D-metamfetamin (boljši izomer od obeh, ki bi ju želeli obdržati) ostane raztopljen v prosti bazi, ki je tekoči filtrat, ki ga lahko nato neposredno prečrpate s suhim plinom HCl, da dobite sladko D-metamfetamin hidrokloridno sol. Zaupajte mi. Tako gre... Zahvali se mi pozneje, ko boš preizkusil rezultat.

Zdi se, da to resnično zmoti ljudi.
 
Top