Sinteza amfetamina iz P2NP z NaBH4/CuCl2 v enem loncu (merilo 1 kg)

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
in kaj menite o dodajanju AcoH po končani reakciji? v nekaterih receptih pišejo o dodajanju ...

Ne vem, nisem bral o tem.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
mislim, da sem tudi jaz neumen ... za to gre pri ekstrakciji, da se prenese iz ene faze v drugo. v tem primeru iz vodne faze v fazo nepolarnega topila. zato se ekstrakcija z IPA tukaj ne izvaja, ker se ipa meša z vodo in nam da le razredčitev raztopine ... je to narobe?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
gre za dušenje NABH4 z dodajanjem 50-odstotne ocetne ali klorovodikove kisline
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Nato iz vodne faze izločite "prosto bazo", vodne faze pa ne izločite. To je bilo nelogično.

IPA je bil v navodilih izparjen in iz njega se izloči olje. Mislim, da je olje z vodo.
Zakaj ste v navodilih uporabili IPA @William Dampier?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Q
Precej, res, da, gospod. samo jezikovna napaka.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
pri izvirni pripravi uporabljajo tudi IPA. zakaj, nimam pojma. večina meni, da je vseeno bolje izvesti nepolarno ekstrakcijo.ORaS5t6oNv
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Da, morda je res, da sem bil ali še vedno sem nekoliko zmeden, vendar ima "to extract" pomen izvleči kaj ven, dobiti kaj ven ali odvzeti kaj ven. Toda tudi v receptih je zavajajoče, da se ekstrahira vodna faza, žal ne poznam natančnega angleškega izraza in načina njegove uporabe.
Če naredim primerjavo z varianto Al/Hg, kjer po dodatku alkalije prav tako ekstrahiramo freibazo, je IPA prav tako vsebovan v vodni plasti, vendar tukaj sušimo nad MgSO4 v zamrzovalniku in za ekstrakcijo uporabimo petroleter, ki ga kasneje izparevamo. Možno je, da je postopek drugačen zaradi visokega skaliranja, saj se koraki izplačajo le v laboratorijskem merilu. Morda bi nam strokovnjaki lahko odgovorili na to vprašanje. Če pa tu ne pride do sušenja, je treba v vsakem primeru zabeležiti izgubo pri donosu zaradi vsebovane vode.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Kaj se dogaja . Danes sem izvedel majhen test. na 25 g p2e.g. sem med refluksom nežno zvišal vrednost CuCl2 in temperaturo za 2 stopinji .. dobil sem tako lepo olje. žal nisem imel destilatorja s seboj in testi so bili opravljeni na terenu. Mislim, da je dovolj, da ga še malo obrišem, in bo popolno. zdi se, da velika učinkovitost. nežen, a izrazit vonj
VakDdFiftq
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Imam vprašanje: ali obstaja razlika v moči pri izvajanju s p2np in z bmk?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Imam še eno vprašanje, ali bo kaskadna absorpcija, sestavljena iz pufra in dveh Dreschlovih pralnikov, napolnjenih z 10-odstotno raztopino alkalij, lahko odpravila vonj, ki se oddaja med reakcijo? vse seveda vnaprej povezano z radiatorjem. shema naj bi bila videti nekako takole. modra cev, ki vodi od hladilnika do pufra, priključena na bradavico. nato gre v buchnerjevo bučko, v kateri je 10 % raztopina alkalije, stranski izhod bučke je povezan s cevjo, ki je uvedena v drugo takšno bučko z isto raztopino, na koncu pa je nameščena cev, ki je povezana z ogljikovim filtrom in ventilatorjem.
L4hSX7txPv
 
Last edited by a moderator:

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18


Vse to se zdi zelo okorno.

Morda bi bil enostavnejši sistem z zmogljivim ekstraktorjem, ogljikovim filtrom in, če je mogoče, med ozonom, ki bi očistil izhodni zrak in iz njega prišel čist brez vonjav.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
ta sistem zelo dobro deluje pri bromiranju, vendar nimam dovolj znanja, da bi lahko rekel, da ga obvlada ... zato je moje vprašanje naslovljeno tukaj ...
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Ali bo peristalična črpalka za doziranje 500 ml/min kos potrebam povratnega kondenzatorja z dolžino plašča 500 mm? obstaja težava z dostopom do vode iz vodovoda, zato je vprašaj....
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
po dodajanju 25-odstotne raztopine NaOh, fazna ločitev, sem dodal 1/3 dcm prostornine vodne raztopine. moje vprašanje, pri kateri temperaturi naj destiliram? po mojem mnenju je v tej raztopini poleg proste baze še vedno voda, IPA in dcm, ali imam prav? nato destilacija pri Ok 83 stopinj?raztopina začne vreti nekje okoli 50 stopinj, na kakšno temperaturo jo je treba dvigniti?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Kakšen je vonj reakcije in zakaj se ta izloča iz radiatorja za povratni tok?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Kje v navodilih je karkoli destilirano?

Edit: opravičujem se za spam
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
gospodje, ob branju vsega tega in lastnem izvajanju sem se zmedel ... namreč po dodajanju cucl2 se mi čez nekaj časa oblikujeta dve plasti, zakaj?

pred dodajanjem alkalije tvorim dve plasti. ko sem dodal, se je zdelo, da se olje meša z zgornjo plastjo.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

pozabili ste jih ločiti, ko ste imeli dve plasti
 
Top