Sinteza amfetamina iz P2NP z NaBH4/CuCl2 v enem loncu (merilo 1 kg)

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Gospodje, kako vemo, kakšno količino 25-odstotne raztopine NaOh je treba dodati? Mislim, od kod je prišlo teh 8 l in kako jih izračunati?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Zagotovo obstaja način za izračun, vendar bo pri tem pomembnejša vrednost pH, ko je raztopina dovolj alkalna, da se sprosti prosta baza.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Okej, ali sem za 250 g p2np dobro preštel, da bom potreboval 550 g NaOh v 1650 ml dh20? Našel sem odvisnost, da je bila raztopina NaOh dodana v razmerju 44 % glede na količino IPA + dh20
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
aaa in vprašanje je, kakšen bi moral biti pH po koncu reakcije? mi kaže 10-11. po dodajanju alkalije se pojavi baza in je 12-13.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Zanima me, ali ne bo bolje, če na koncu ne boste dodali 50-odstotne ocetne kisline, da se pH zniža z nižjega, nato pa tem 12 dodali še malo alkalije ... Kaj menite?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
gospodje, še vedno nisem dobil odgovora na točko 7. zame se po odstranitvi zgornje plasti in dodajanju na spodnjo (voda) IPA NE DOGAJA NIČ. dve plasti se ponovno ne oblikujeta
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Voda in IPA se tudi odlično mešata, vendar sem iz točk 6 in 7 prebral, da se najprej doda IPA, nato pa se plast loči. Po mojem mnenju se prej postavlja vprašanje, zakaj se namesto IPA ne uporabi v vodi netopen petrol eter, zaradi česar bi bila količina vode, ki jo je treba odstraniti, manjša. Iz kakršnega koli razloga se tu sušenje sploh ne izvaja.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
po vašem mnenju se po dodajanju baze in iztekanju olja doda IPA in premeša, nato pa se zgornji sloj odstrani?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Da, tako sem ga razumel. Čeprav se mi uporaba IPA ne zdi optimalna.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
eden od strokovnjakov bi lahko pojasnil to netočnost heh
 

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Ali lahko delite ta članek/knjigo?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
zakaj sintetizirani amfetamin nima moči?

vse je bilo narejeno, kot je bilo zapisano v receptu. vonj je prisoten, okus je grenak, moč pa je zelo šibka. kaj bi lahko bilo?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ali ste izvedli a/b ekstrakcijo svojega izdelka? Verjetno imate veliko stranskih proizvodov.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
tako sem naredil. ali pa bi to lahko povzročil previsok pH amina. mislim, da je preveč alkalen. na trakovih skoraj ni videti razlike, vendar se mi zdi, da je pH 13-14
naslednjič, ko bo reakcija končana, bom želel znižati pH z ocetno ali klorovodikovo kislino in počasi dvigniti pH na 12 z bazo.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
do kakšnega pH je najbolje znižati z a/b ekstrakcijo za čiščenje amina?
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
želim nastaviti vse, kar potrebujem za to reakcijo, nisem prepričan o svojem viru vakuuma, ker prvič delam z vakuumskim uparjanjem, gledam precej poceni vakuumsko črpalko, ki očitno potegne 5 Pa končnega vakuuma.
Če prav razumem, je to precej globok vakuum, kupujem 2L hladno past in jo nameravam uporabiti z vodno/ledeno kopeljo, da bi preprečil vstop IPA v črpalko, vendar kolikor vem, globlji kot je vakuum, hladnejša mora biti hladna past, da preprečim vstop topila v črpalko. Ali je praktično ročno izklopiti in vklopiti vakuumsko črpalko, ko tlak postane zelo nizek? Pri pregledu vakuumskih postopkov in hladnih lovilcev sem ugotovil, da ljudje precej pogosto uporabljajo več kot en hladni lovilec, ali je to samo za zbiranje preostalih hlapov ali obstaja še kakšna druga uporaba, ki je ne razumem?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni. vakuumski tlak lahko prilagodite s preprostim deljenim vakuumskim ventilom. In prav imate glede odvisnosti temperature hladilne tekočine in vakuumskega tlaka.
Ni vam treba prilagajati pH amfetaminskega olja. Povedal sem o čiščenju amfetamina s kislinsko-bazično ekstrakcijo. Verjetno je vaša vrednost pH 13-14 napaka pri merjenju z metodo (s pH trakovi), kar pomeni, da je v redu.
p.s. Za pridobitev odgovora vam ni treba uporabiti krepkega tiska .:)
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Najlepša hvala za odgovor imam še eno vprašanje. kaj vpliva na nastanek vseh teh onesnaževal? ali je pomembna tudi temperatura? Zanima me, ali reakcija ne bi smela potekati pri temperaturi 55-60 stopinj ... zdi se mi, da 80 stopinj za 30 minut povzroči, da nastane toliko onesnaženja ...
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Črpalk ne morem komentirati, razen če gre za njihovo razbijanje. predlagam vam, da si morda ogledate črpalke z vodnim curkom? Uporabiš lahko vodo iz pipe, pri čemer zapraviš veliko vode ALI jo priključiš na recirkulacijsko kopel s prečiščeno vodo in preprosto vodno črpalko (najdeš zmogljive za nizko ceno). to je precej elegantno, mislim, da ima mister G kakšno nit, pa tudi Chemplayer na bitchute.
Če želite to reakcijo izvesti v manjšem obsegu, preprosto vrzite pripravljeno, bazificirano, ohlajeno RM v velik sep, skupaj z nekaj petetra, toluena, ksilena, heksana, nekaj pretresov, nekaj odprtin, badabing badaboom, ponovite trikrat, ekstrakcije bazena preko sušilnega sredstva (MgSO4, NaSO4, BaSO4 [da, deluje] , NE CaCl2 ali česar koli s kalcijem, ker bo žele).Paziti morate, da uporabite približno toliko topila, kot je navedeno v postopku (seveda v manjšem obsegu), če je organska plast preveč raztopljena, se ne bo tako zlahka obarjala.
 
Top