"BENİM" MDMA serbest baz kristalizasyonu

crocodile

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
harika bir yazı, yine de hızlı bir soru.
10'a 1 aseton oranı kullanırsanız mdma ne renk çıkar? Beyaz mdma olacağını tahmin ediyorum. Şampanya rengi mdma için hangi aseton oranını önerirsiniz?

Sig

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
1 litre baz üzerine 2,5 litre aseton yapıyoruz ve daha sonra ph'ı %37 hcl ile 5,5'e koyuyoruz ve 4 gün donduruyoruz

Attachments

• UzTiFEJY18.jpeg
    UzTiFEJY18.jpeg
    373.8 KB · Views: 327

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Elbette HCL'yi eklemeden önce freebazı çözücü ile karıştırabilirsiniz, ancak daha sonra bu çözücü buharlaşacağı için karışımı 130C'ye koymak için daha fazla zamana ihtiyacınız olacak, dondurucudan HCL ile freebaz da soğuk olacak ve ekleme sırasında yüksek sıcaklıklardan kaçınmak sorun olmayacak ;-)

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Reaction score
165
MDMA'nın asitlerle yüksek sıcaklıklara kadar ısıtılamayacağını biliyor musunuz? Ürün bozulur ve artık saf MDMA değildir.

View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Güzel. Bu kadar hassas laboratuvar testlerini kim sağlıyor? Bildiğim kadarıyla, genellikle hata %5'tir.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Bu durumda bir Alman şirketidir, ancak birçoğu Enerji kontrolü...

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Okuduğum kadarıyla, MDMA serbest bazının normal AP altında kaynama noktası yaklaşık 300C. Isıtıldığında bozulabileceğini neden düşünüyorsunuz?

Last edited:

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18
Sorun olmamalı çünkü asetonda parçaladınız. Daha fazla asit sadece daha fazla safsızlık yapar.
Sıcak asitlendirilmiş freebazı soğuk asetona döktüğünüzde büyük kristaller elde ettiniz mi?

Doubleboil

Don't buy from me
New Member
Reaction score
6
@btcboss2022 @Unreacted Freebase
Soğuk aseton kullandım. Dondurucuda beklettim. Çökeldi ve dibe çöktü. Katı maddeleri ayırdım. Kurumaya bıraktım ama hala çok lapa. Bu doğru görünüyor mu? Teşekkürler.

Attachments

• hlR61t4Bb2.jpeg
    hlR61t4Bb2.jpeg
    4 MB · Views: 305
  • 2jZ6tdIBAT.jpeg
    2jZ6tdIBAT.jpeg
    2.9 MB · Views: 299
  • ZwNAQzjM8l.jpeg
    ZwNAQzjM8l.jpeg
    3.7 MB · Views: 301

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20
ph 3 asi̇tlenmi̇ş freebase'i̇ isitip buz gi̇bi̇ asetona mi attiniz? kuruduktan sonra i̇yi̇ oldu mu?

Unreacted Freebase

Don't buy from me
New Member
Reaction score
6
Kurutun ve yıkayın. Btcboss ile aynı fikirdeyim. Daha düşük PH'a gitmek ve tüm freebazın nötralize edildiğinden emin olmak daha iyidir. daha sonra üründe reaksiyona girmemiş freebaz bulundurun :) Damıtılmış freebazın litresi başına kabaca 430ml %37 HCL kullanın.

View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Kusura bakma dostum. Bugün meth hakkında konuşuyordum, bu yüzden yanlış moleküler ağırlık kullanılmış. Tamamen haklısın!

1L FB = 900 gr (kabaca)
900 gr = 4,66 mol

View previous replies…

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20
1 litre mdma freebase'i asitlendirmek için kaç ml %37 hcl kullanılır

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Unreacted Freebase 1:1.1 (FB:HCl) oranlarında HCl eklemeyi öneriyor.
Şahsen ben biraz daha azını tercih ederdim: 1:1.05

Nasıl hesaplanacağını inceleyelim. Bu çok basittir:

İlk olarak, 1L'de kaç mol olduğunu hesaplamanız gerekir
MDMA FB'nin mol ağırlığı 193,25 gr'dır.
FB yoğunluğu 0,9gr/ml'dir, bu da 1L FB'nin 900gr olduğu anlamına gelir
1 litre FB 900/193,25=4,66 mol içerir.

Daha sonra gerekli HCL molünü hesaplarsınız
4,66*1,05=4,89 mol HCl.

Daha sonra internette farklı yüzdeler için molariteyi (molar hacim konsantrasyonu) ve bunların arasında %37'yi gösteren bir tablo bulabilirsiniz.
Sizin durumunuzda bu 12,08 mol/L'dir.

4.89/12.08=0.405ml

Unreacted Freebase biraz daha fazlasını öneriyor - 430ml

Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
2. Karışımı 130C'ye kadar karıştırarak yavaş yavaş ısıtın
3. Başlangıçtaki serbest bazın 10 katı hacminde, dondurucuda en az 48 saat beklemiş dondurulmuş aseton içeren bir kova hazır bulundurun
4. Karışım 130C'ye ulaştığında ısıtmayı durdurun ve hızlı bir şekilde aseton kovasına dökün ve kuvvetlice karıştırın.

"Hızlı dökmek" ve "kuvvetli karıştırmak" görecelidir. Anladığımın yeterli olup olmadığını belirtebilir misiniz lütfen? 5-10L asetona karşılık gelen orta ölçekli partiler için kullanmayı düşünüyorum.

Aseton kutusu PEHD'yi bir kova olarak görüyorum. Sonra içine protein çalkalayıcılar için kullanılan çelik bir spiral koyuyorum.

Daha sonra klorür hazır olduğunda içine döküyorum. Klorürün yoğunluğu ve kapağın çapı göz önüne alındığında, bunu yapmak yaklaşık 10-20 saniye sürecektir. Sonra kapağı kapatıyorum ve bir süre kuvvetli bir şekilde çalkalamaya başlıyorum.

İşe yarayacak mı, yoksa çok yavaş ve yeterince kuvvetli değil mi?

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Bu yeniden kristalleştirme yöntemini basitliği nedeniyle gerçekten seviyorum, ancak renkten %100 memnun değilim.

RkBd9G2I1Z

Bu yöntemle 107C noktasında elde edebildiğim en iyi sonuç bu. Fena değil ama yine de mükemmel beyaz şeffaflıkta değil.

Bu sefer boşalttığım suyun ağırlığını kontrol ettim. 50 gr tuz başına 2 gr. Suyun geri kalanı doğal olarak buharlaştı.

Raoult'u bu verilere uyguladım ve aşağıdaki sonucu elde ettim. Atmosferik basıncı da dikkate alacağım. Deniz seviyesinde suyun kaynama noktası 100C iken, 700m yükseklikte 98C'dir.
Yani 107C'ye kadar ısıtıldığında deniz seviyesi için değişim 7C, 700m için 9C'dir.

mw = 0.52 * ms * 1000 / (dT * 229.7)

mw (deniz seviyesi) = 0.52 * 50 * 1000 / (7 * 229.7) = 16.2 gr.

Sudan daha yüksek kaynama noktasına ve sudan daha az çözünürlüğe sahip bir yan çözücü eklemeye çalışırsam ne olur? Hedef, kristalleşmeyi yavaşlatmak ve çekirdeklenmeyi azaltmak için kristalleşmeyi daha büyük sovlen hacminde yürütmektir. Umarım, daha fazla sıvı daha fazla safsızlığı hapsedebilir ve sonuçta daha büyük boyutta ve saflıkta kristaller elde edilebilir?

Örneğin gliserol, tuzu suyun yarısı kadar çözer ve kaynama noktası 290C'dir.

Kristalleşmeyi aynı hacimde su ile durdurursam, tuz olmadan kaynama noktası 117C olan 5 * 1.26 / 16.2 = %38.8 gliserol su çözeltisi olacaktır.

Daha sonra, tuz eklendiğinde, Raoult kaynama noktasını 8-10C daha artırır - tam olarak hesaplamak için bu karışımın ebullioskopik sabitini bilmem gerekiyor, ancak muhtemelen 0.52'den fazla ve 1.5'ten az olacaktır.

Yani, muhtemelen daha iyi bir sonuç için 16 ml su + 5 ml gliserol çözeltisi içinde 50 gr tuz ile elde edilen klorür çözeltisini 125-127C'ye kadar ısıtmalıyım?

Last edited:

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Bu kristalleri dondurularak temizlenmiş aseton ile yıkadığınızda şeffaf olacaklardır. Diğer bir seçenek ise, 4-5 saat boyunca zaman zaman hareket ettirerek dondurucuda temiz aseton içinde bırakmaktır.

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Artıkların geri kazanımını yeni bitirdim ve deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

Ana parti, baz ekstraksiyonundan sonra toz halinde 71 gr saf beyaz mdma hidroklorürdü. Son ürün 56 gr idi, yani 15 gr, ilk ağırlığın %21'i su artıklarıydı.

HFj42TaN6l

Bunu geri kazanmanın birkaç yolu var, ancak ben hepsini geri kazanmayı hedeflemiyorum, aşağı yukarı SAF geri kazanmayı hedefliyorum. Bu yüzden geri kazanımı iki adımda yapıyorum.

1. Kristalizatörü su artıklarıyla birlikte 4c sıcaklıktaki ortalama bir buzdolabına taşıyorum ve bir süre bekletiyorum. Kısa süre sonra yaklaşık 4x2x1mm boyutlarında küçük kristaller ortaya çıkıyor. Çıkarıldılar ve ağırlıkları kontrol edildi - 7.0 gr.

2. Kalan kısım kuru ağırlığa gelene kadar bir süre RT'de bekletildi. Ağırlık kontrol edildi ve tam olarak 6,95 gr. Bu, ısıtılırken bir miktar ürünün buharlaştığı veya hasar gördüğü düşünüldüğünde aşağı yukarı makul görünüyor.

5wKLnu8lCZ

Bu toz, 1:10 hacim oranlarında hazırlanan su - aseton çözeltisinde çözüldü. Bu çözeltiyi 10 gr tuz başına 20 gr ağırlıkta ekliyorum.
Çözündürmek için sıcak bir plaka kullanıyorum: bir karıştırma çubuğu koyuyorum ve plaka sıcaklığını 50c'ye ayarlıyorum.

8nAI0pr3WF

Tüm tuz kolay ve hızlı bir şekilde çözülür. Daha sonra buzdolabına kaldırılır. Bir süre sonra çıkarılır ve vakum ile süzülür. Yeld 3,5 gr.

SiZazPcXC7

Nihai geri kazanım miktarı 15.0'ın 10.5 gr'ı, yani %70'i. Şahsen çok iyi bir sonuç olarak değerlendiriyorum ve oldukça saf, kendi ihtiyaçlarıma uygun - en azından varlığıyla bir sonraki partiyi bozmayacak.

Su-aseton kalıntısı hala 3,5 gr civarında ve gelecekte devam edilebilir, ancak açıkça yukarıda belirtilenden daha kirli olacaktır.

L2S8dFylAh

Baz ekstraksiyonu olmadan bununla çalışmazdım, ancak Polonya'daki sokak satıcıları bununla çok daha mutlu olabilir. Yeaaahhhh!!

TMPc6fAzJj

Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Bu bölümde hazır ürünün yeniden kristalleştirilmesi için sizin yönteminizi uyguladım.
Yani hazır kristaller çözüldü, sonra 130C'ye kadar ısıtıldı, sonra donmuş asetona atıldı. Çok iyi sonuç verdi.

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Reaction score
85
Sadece aseton mu yoksa su ile aseton mu kullanıyorsunuz?

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Sıcak mdma hcl'yi (130c) donmuş asetonda kristalize edersem, sadece aseton kullanırım, 100 gr mdma hcl başına 500-1000 ml (ürün saflığına bağlıdır)

Ayrıca mdma hcl'yi %10 su + %90 aseton çözeltisinde yeniden kristalleştiriyorum. Ama farklı amaç için farklı bir süreç

davethedead

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Freebase/eklenmiş asitte çok fazla su olduğu ve şimdi çok fazla ürünün aseton içinde sıkıştığı bir durum için herhangi bir ipucu olan var mı?
Bu durumu yaşayan var mı, çözeltiye daha fazla akton veya IPA eklemek fazla sudan kurtulup tuzu serbest bırakır mı?

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Buharlaşmasını istemiyorsanız, alkol veya aseton ekleyebilir (su ile çözeltinin donmaması için) ve dondurucuya koyabilirsiniz. Bazı durumlarda yardımcı olur.

jamesdavies

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
IPA, etanol veya metanol için asetonu değiştirdiğinizde bu yöntemin hala etkili bir şekilde çalışıp çalışmayacağını bilen var mı?

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Ne istediğinize bağlı.
Muhtemelen sudaki bu kristalleşme büyük kristaller elde etmek için en iyisidir. Gerçekten çok sevdim, yazara çok teşekkürler. Ancak çok fazla çözücü olmadığı için kristallerinizi çok saf elde edemezsiniz. Bu saflaştırma için değil, nihai ürün elde etmek içindir.

Bazı insanlar IPA'da büyük kristaller elde ettiklerini bildirdiler, ama ben değil. IPA'yı birkaç kez denedim. IPA'da 20 saat boyunca 56C'den RT'ye kadar azalan sıcaklıkta su banyosunda çok yavaş kristalleşmeyi denedim, tek elde ettiğim 1,5 mm boyutunda bir yığın küçük kristaldi. Ancak, daha da önemlisi, IPA siyah bileşiği çok iyi gideriyor, sanırım en iyi çözücü. Saflaştırma için çok iyi.

Metanol ve etanol - bilmiyorum. Belki @btcboss2022 daha fazla bilgi verebilir, o daha deneyimli.

Last edited:

jamesdavies

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Büyük kristaller için değil ama temizlik için olan kısım. Süper doymuş asitlendirilmiş freebaz çözeltisini ısıttığım ve asetona döktüğüm noktadan bahsediyorum. Asetonu alkolle değiştirebilir miyim?
Aseton 10 gün öncesinden beri ülkemde çok izleniyor/

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Üzgünüm, sorununuzu anladım. Eğer öyleyse biraz teori, kardeşim.

Asetonun benzersiz bir özelliği vardır: 50C'de çok fazla mdma hcl çözer (sanırım 2,5 gr aseton başına 1 gr mdma hcl) ve aseton dondurulursa neredeyse sıfırdır. Bu özellik "vakum geçirgenliği" ile ilgilidir. Asetonun vakum geçirgenliği 50C'de = 17.7 ve 0C'de = 1.0

Bu nedenle, benzer vakum geçirgenliğine sahip, 2.0'dan fazla olmayan bir çözücü bulmanız gerekir. Benzen, petrol eteri, hekzan.

IPA'nın bu amaç için iyi olduğunu sanmıyorum, çünkü dondurucuda bile çok fazla mdma hcl çözer, yaklaşık% 30. Ve buharlaştırsanız bile kalanlar başlangıçta olduğundan daha kirli olacaktır.

Last edited: