Čistenie amfetamínu acidobázickou extrakciou

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Pomer je voľne voliteľný, či už 1:1 1:4 alebo 1:10, pričom čím je kyselina sírová redšia, tým viac roztoku je potrebné na neutralizáciu. Niektorí používajú aj 2 rôzne roztoky, na začiatku 1:1 a keď sa blíži pH6, vezmú redší roztok, pretože je ľahšie upraviť pH6 bez prekyslenia. Majte na pamäti, že čím hustejší je roztok H2SO4, tým väčšie je riziko dočasného prekyslenia, roztok musíte pridávať veľmi pomaly, aby ste tomu zabránili.
 

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Stále sa prekysličujem... Myslel som si, že zrážanie bude okamžité, tak som stále pridával kyselinu a keď som to skontroloval, bola 1, červená. Skúsil som to vrátiť späť pridaním väčšieho množstva acetónu, ale potom sa začali vytvárať kryštály. V tejto chvíli v nsonr viem, čo mám robiť začať odznova alebo to prefiltrovať. Aké sú dôsledky nadmerného okyslenia a čo môžete urobiť, aby ste to napravili.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
ak je nadbytok kyseliny, pravdepodobne existuje len jeden spôsob, ako tento problém vyriešiť: urobiť ABE znova. jednoduché premytie v acetóne nepomôže.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
pamätajte tiež na skutočnosť, že kyseliny a alkoholy tvoria estery v rovnovážnej reakčnej kinetike, preto neskladujte roztoky obzvlášť silných kyselín v alkoholoch (primárne alkoholy, najmä metanol, sú zakázané; IPA je lepší, ale najlepší je acetón)
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
22
Reaction score
19
Points
3
Jedna oprava: Každá silná kyselina spustí katalytickú samokondenzáciu acetónu s výsledkami farebných dechtov a rôznych nenasýtených ketónov.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
môže dostať sýtočervenú farbu, keď sa na ňu zabudne, ale radím ju vyhodiť hneď po skončení práce, najviac si uvedomujem, že vitriol je podľa tradície silný oxidant a mal som z neho urobený roztok v zlúčenine, z ktorej môže vzniknúť triacetoneper... kabum, ak by náhodou oxidant bol 50%+ a.q. peroxid
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Nasledujúca poznámka, na tom, akou cestou syntézy sa amfetamín získa, nezáleží.
Po tom, ako sa A-látka uvoľní pridaním NaOH a olejovito sa zhromaždí na povrchu, vykonám extrakciu petroléterom.
Najprv roztok prenesiem do valca a počkám, kým sa vytvoria vrstvy. Pomocou injekčnej striekačky odoberiem hornú vrstvu do Erlenmeyerovej banky. Potom sa roztok dostane do oddeľovacieho lievika a 3-krát sa pretrepe 10 % objemu roztoku s petroléterom a tiež sa zozbiera do Erlenmeyerovej banky.

Tu sa zistí, že amfetamínová báza sa s petroléterom úplne nezmieša a aj tu sa vytvoria dve vrstvy.
Erlenmeyer sa vysuší 1-2 čajovými lyžičkami MgSO₄ a teraz sa stane niečo zvláštne.
Roztok je stále hustejší a hustejší, nepomáha ani pretrepávanie, stáva sa z neho kaša. Dve hodiny v mrazničke a potom vákuová filtrácia a teraz mám oveľa viac soli, ako som pridala.

Čo sa tu deje?
Reaguje A-freebase so SO₄ z MgSO₄ a vytvára amfetamín sulfát?

Keď čiastočne rozpustím soľ v kadičke s vodou, opäť sa vytvorí olejovitá vrstva. Po pridaní NaOH možno hornú vrstvu extrahovať a umiestniť spolu s petroléterom na misku na odparenie éteru.

Kto mi vie povedať, čo sa tam deje s MgSO₄ počas sušenia, je potrebné zvoliť iné vysušovadlo?
Použiť niečo iné ako petroléter?
Som vďačný za každú pomoc. vďaka
 
View previous replies…

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
ACAB, znovu som si prečítal váš príspevok a myslím si, že kľúč k problému je v tejto vete:
To znamená, že vrstva, ktorú extrahujete ako `olejovú bázu`, nie je čistá olejová báza. Prečo nepoužijete petroléter (alebo iné nepolárne rozpúšťadlo) aj tu? Myslím tým, že od bodu, keď vaše roztoky dosiahnu pH12 a vytvorí sa vrstva, je v poriadku oddeliť olejovú vrstvu, ale dajte ju do oddeľovacieho lievika a pridajte rovnaké množstvo petroléteru, potom zachovajte petroléterovú vrstvu v Ehrlenmeyerovej banke, ak sa vytvoria dve vrstvy. Vrstvu, ktorá nie je petroléterová (ak sa vytvorí), môžete pridať do pôvodnej vody a potom extrahovať so zvyškom vody. Použitie iba 10 % objemu vody trikrát je pravdepodobne príliš málo, použite 30 %, potom 20 % a potom 20 %.

Viem, že je to dosť veľa éteru, vodu môžete použiť ako indikátor: voda sa stane takmer čírou, keď sa extrahuje väčšina oleja.

Spojte frakcie petroléteru, pridajte ich do oddeľovacieho lievika a premyte aspoň 2-3x destilovanou vodou, potom 1x soľným roztokom (nasýtený roztok NaCl). Potom začnite sušiť, ale pridajte len "dostatočné množstvo" MgSO4, nie "viac je lepšie". Keď MgSO4 po 15 - 20 minútach vykazuje efekt snehovej gule, potom je všetko v poriadku. Ak máte molové sito, môžete ho použiť aj namiesto MgSO4/Na2SO4. MgSO4 filtrujte pomocou GRAVITY. Nemám ho veľmi rád, pretože má pomerne malú molekulovú veľkosť a môže prejsť cez niektoré filtre a je potrebné ho filtrovať viac ako jedenkrát.

Keď budete mať čistý a suchý benzínový éter, potom ho destilujte, takže použitie väčšieho množstva predtým nebude vadiť, dostanete ho späť. Takto by ste mali postupovať pri väčšine rozpúšťadiel.

Všeobecne tiež platí, že keď chladíte alebo len nechávate vonku akékoľvek suché roztoky, nikdy ich nezabudnite prikryť kuchynskou fóliou a gumičkou, aby boli vzduchotesné.

Dajte nám vedieť, či problém stále pretrváva, ak budete postupovať týmto spôsobom.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Predpokladám, že vytvorenú vrstvu možno oddeliť (pre mňa je to A-olej, pretože po uvoľnení voľnej bázy tam nemôže byť niečo iné, okrem nečistôt) a zvyšok roztoku musím extrahovať len petroléterom. Nie je tento predpoklad správny?
Pretože ak sa pokúsim extrahovať dve vrstvy pomocou petroléteru, mám vždy 3 vrstvy a nedostanem všetko extrahované, alebo by som musel urobiť veľa extrakcií, kým sa stredná vrstva úplne nerozpustí. Ak je to vôbec možné.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ďakujeme za zaujímavú metódu. Snažím sa purifikovať dosť špinavý MDMA HCL. Samotný produkt nebol vôbec purifikovaný. PH na začiatku bolo 7.


Takže kryštály po prvej kryštalizácii sú takmer čierne. Snažil som sa dokončiť nejaké malé množstvo okolo 18 gr + 20 ml vody.

Urobil som krok 2 a dosiahol som PH=12. Bolo potrebných približne 6 ml 50 % roztoku NaOH. Ale namiesto toho, aby sa tvorili na vrchu, voľná báza sa tvorí na dne. Na vrchu je aj tretia vrstva, veľmi tenká, sotva viditeľná. Som si celkom istý, že voľná báza je na dne, pretože táto časť má špecifický zápach pussy.

Je to normálne a môžem začať krok 3, alebo som niečo urobil zle?

Qbg7XdJYf1
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Po noci v oddeľovacom lieviku vrstvy zmenili svoju polohu.
Tu sa nachádzajú tri vrstvy - voda, voľná báza, éter.
Vyzerá to tak, že táto čierna vrstva je voľná báza. Oddeľte ju a skontrolujte hmotnosť - sedí.
V9La6sfKEo
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Po všetkom úsilí som získal približne 10 ml čistej voľnej bázy. Teraz neviem, buď som urobil chybu, alebo bol objem znečisťujúcich látok obrovský. Myslím si, že oboje. Každopádne, na prvý raz to nebolo zlé. Aspoň je mi teraz postupnosť jasná.
Urobil som to 3-krát premyť éterom, kým sa nerozpustí všetka emulzia. Vysušil som ju pomocou MgSO4, odparil pod digestorom a okyslil v studenom acetóne 36 % HCl. Výsledok vyzerá celkom čisto.
Ako som pochopil, emulzia vznikla z vysokého množstva znečisťujúcich látok a cieľom bolo vymyť voľnú bázu zo všetkého toho čierneho svinstva.

8xWAGRcn7k
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Celkovo 9 gr čistého produktu - presne tak, ako som uvažoval v jednej z predchádzajúcich správ.
Trochu ma rozrušilo PH=7,5 - je to katastrofa pre orálny príjem?
85gl0tmScY
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Myslím si to. Tvoja zmes vyzerala príliš špinavá.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
V skutočnosti vyššie pH zvyšuje rýchlosť absorpcie a množstvo amfetamínov. Raz som si zlízal trochu čerstvo vyrobenej bázy z končeka prsta, pálilo to, ale potom som z malého množstva dostal takmer psychedelický nával.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Pokúsil sa pracovať s DCM. Podľa môjho názoru sa s éterom pracuje oveľa ľahšie.

Tiež som si všimol, že na konci odparovania sa na dne kadičky objavili kryštáliky soli v sotva badateľnom množstve. To znamená, že DCM sa v prítomnosti vody ľahko rozkladá na HCl + CH2O. Pravdepodobne sušenie pomocou MgSO4 nebolo dokonalé(((( alebo sa zachytilo trochu vody zo vzduchu.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ďalšia hlúpa otázka o praní éteru.
Oplatí sa v prípade použitia petroléteru 40/60 použiť na oddelenie čistého FB od éteru namiesto odparovania nejaký destilačný systém?
Hlavným cieľom je urobiť to rýchlejšie ako bežné odparovanie v kadičke a pravdepodobne ušetriť trochu éteru v prijímajúcej banke.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
nízka teplota vo vodnom kúpeli alebo len vákuová destilácia, počul som, že najlepšie je použiť rotovap pri nízkych bodoch varu... ale nikdy som ho nepoužil
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Rotavap je najlepší, to je isté. Vevor predaj za 1140 EUR, možno by som si ho aj kúpil, ale jednoducho ho nemám kde skladovať)))))))))
 

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Mal som dojem, že dietyléter je nepolárny, ktorý sa má používať. Myslel som si, že pet éter je úplne iný... Pet éter je oveľa ľahšie získať, takže ak to funguje, tým lepšie... Aký je rozdiel medzi týmito dvoma étermi? Je jeden lepší ako druhý na použitie
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Na tom tu nezáleží
 

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Videl som purifikáciu heroínu a spomínajú sa tam iné rozpúšťadlá, myslím, že metanol alebo dietyléter.... Môžete aj tu namiesto neho použiť petroléter. Tiež prečo na tom nezáleží... Myslel som si, že sú značne odlišné.
 

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Preto sa trápim s krokom 8. Zdá sa mi, že je tu veľa odpadu a strát. Extrakt som preniesol zo sep lievika pridal som horčík vložil do mrazničky. Teraz som tu urobil filter s vákuom. Myslím, že Buchner je oveľa lepší ako zostava, ktorú som dostal, pretože unikala a objem je príliš veľký. Takže 1. pri nalievaní do nastavenia sa predpokladá, že to celé vylejete... Nechápem ako správne vyliať extrakciu z éteru bez toho aby sa mi s ním dostal horčík, pokiaľ nevylejem celý extrakt tak mi v tom momente zostane veľa extraktu s horčíkom čo mám s tou zvyšnou časťou robiť aby sa oddelila. Priložil som aj fotky úniku. Čo s tým mám robiť. Je to všetko odpad . Ak je tam horčík, ktorý sa dostal cez filter, čo mám robiť? V podstate som sa zasekol a čakám na tento krok
 

Attachments

  • uRmBhZdtAo.jpg
    uRmBhZdtAo.jpg
    5.8 MB · Views: 614
  • tgf4n2iJy8.jpg
    tgf4n2iJy8.jpg
    5.8 MB · Views: 599
  • eKPQJ5jCxG.jpg
    eKPQJ5jCxG.jpg
    5.7 MB · Views: 559
  • c5heBExUCz.jpg
    c5heBExUCz.jpg
    6.6 MB · Views: 589
View previous replies…

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
O aký druh filtra ide?
Roztok by som vytiahol z mrazničky, dobre ho premiešal a potom ho celkom rovnomerne nalial do filtra, ku koncu prepláchol filter rozpúšťadlom, aby sa znížili straty.
 

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Je to vákuový filter joanlab... Bol lacný, ale konštrukcia je celá zlá, umožňuje únik vecí na vonkajšej strane... Ya skúsim naliať inak čítal som lepkavý Patton napísal užitočné pri objasňovaní vecí trochu
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
@deeperdive36 Vyzerá to, že ide o guľový kĺb, ktorý drží pohromade pomocou svorky.
Skúsili ste guľový kĺb predtým namazať mazivom na brúsenie a otáčať guľou, kým sa brúsenie nestane zreteľným?
To by malo vyriešiť váš problém.
 

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Aha, pamätám si, že som niekde čítal o mazaní. Vyskúšam to dnes, dúfam, že sa problém vyrieši. Vďaka.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
No tak, človeče: dokážeš to. Ak to dokážem ja s rukami rastúcimi zo zadku, potom to dokážeš aj ty.
A áno! Nič nie je pre moje oči príjemnejšie ako MDMA po umytí éterom.
AlO4WhDYHz
 
Top